Origin Kullanıcılarının Gerçek İsimleri İfşamı Ediliyor ?

Origin kullanıcılarının, profillerinde mevcut olan gerçek adlarını gösterme seçeneğinin otomatik olarak dışarıya açıklandığı iddia edilmekte.

Respawn Entertainment‘ın Apex Legends‘ı, Bioware’in ve Anthem’i piyasaya sürmesi ile Origin kullanımlarında fazlasıyla görünen bir artış mevcut. Fakat bazı kullanıcıların gizliliğinin ihlali ile birlikte ufaktan büyüyen bir sorun mevcut. Bu olayın ise Electronic Arts firmasının hatası mı yoksa kullanıcıların hatası mı olduğu konusunda kesin bir sonuç mevcut değil.

Apex Legends: Bildiğimiz Her Şey Burada

Bu sistem otomatik olarak açık olan bir seçenek ise, gerçek ismini gizlemek isteyen oyuncular, isimleri profillerinde gözükse bile bunun kesinlikle farkında olmayacaklar. Bazı kullanıcılar, 4gamers platformunun yorum kısmında bu verilen seçeneğin bilgileri dışarısında açık olduğunu iddia ettiler.

Bu yaşanılan olayı EA destek hattına bildirdiğiniz zaman ise, “Böyle bir durum söz konusu değildir. Bu seçeneği sizden başkası aktif hale getiremez.” diye söze başlayan ekip “Çünkü bizim önceliğimiz, sizin hesabınızın ve bilgilerinizin güvenliğidir. Yani hesabınızda herhangi bir değişiklik asla yapmayız.” tarzında bir açıklama ile devam ediyor.

Origin bilgiler

Gerçek isminizin profilinizde görüntülendiği tarzda bir düşünceniz veyahut endişeniz mevcut ise, hesabınızda ayarlara girdikten sonra ” Gizlilik Ayarları” bölümüne girerek “Profilimi Kimler Görebilir ? ” seçeneğinden düzeltebilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

  • Haftalık Steam İndirimleri | OyunPixel.com2 sene önce
  • […] Origin Kullanıcılarının Gerçek İsimleri İfşamı Ediliyor ? […]

Sıradaki içerik:

Apex Legends Yeni Silah Geliyor

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478