Opera tarayıcısına geçmek için nedenler

Günümüzde hala en çok kullanılan web tarayıcısı Google Chrome olsa da, Opera’da diğer rakiplerinden sıyrılarak Google Chrome tarayıcısının hemen peşinden onu takip etmektedir. Aslında Opera tarayıcısına geçmek için, birçok nedeniniz bulunuyor. Opera tarayıcısına geçmek için nedenler olarak gösterebileceğimiz önemli özellikleri, şunlardır.

Opera tarayıcısına geçmek için nedenler

Kaynak kullanımı oldukça düşük

Opera tarayıcısını seçmek için nedenler arasında, kaynak kullanımının düşük olması en başta yer alan sebeplerden biridir. Google Chrome ile karşılaştırıldığında Chrome’un RAM tüketiminin Opera tarayıcısına göre oldukça fazla olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Adeta kaynak dostu olan Opera tarayıcısı, RAM tüketimi konusunda tatmin edici düzeyde tarayıcılar arasındadır.

Reklam engelleyici özelliği

Bütünleyici reklam engelleyici özelliği bulunması, Opera tarayıcısının öne çıkan en güzel özelliklerinden biridir. Bu sayede web sitelerinin çok daha hızlı açılmasını sağlayan Opera, bu özelliğiyle Adblock reklam engelleyicisine göre de, web sitelerinin çok daha hızlı açılmasına imkan tanıyor.

Pil gücü tasarrufu

Opera’nın en güzel özelliklerinden biri olan dil gücü tasarrufu, hissetme Dizüstü bilgisayarların pil gücüne önemli katkılar sağlıyor. Pil gücü tasarrufu için, dizüstü bilgisayarlarda %50 oranına kadar tasarruf edebilmek mümkün.

Yerleşik VPN ayarları

Opera tarayıcısı ile birlikte yerleşik olarak gelen ayarlardan biri olan VPN ile, artık yasaklı web sitelerine giriş yapmak çok daha kolay hale geliyor. Ayarlar kısmından gizlilik ve güvenlik sekmesine gelerek VPN seçeneğini seçip gerekli ayarların yapılması halinde, rahat bir şekilde internette gezinmeniz mümkün hale geliyor.

Chrome eklentilerini kullanabilme imkanı

Opera’nın en büyük dezavantajı eklenti çeşitliliği konusunda yetersiz kalması olsa da, Chrome altyapısını kullanması nedeniyle Google Chrome da kullanabileceğiniz tüm eklentileri Opera üzerinde de kullanmanız mümkün hale geliyor.

Opera hızlı arama özelliği

İnternetteki yapacağımız işlerin hızlı arama özelliği sayesinde daha pratik bir şekilde yapılması, hızlı arama özelliği sayesinde mümkün hale geliyor. Giriş sayfasında bulunan arama sekmesi sayesinde hızlı aramaya imkan veren Opera, aynı zamanda arama kutusunun altında bulunan sık kullanılanlar seçeneği ile de, interneti hızlı bir şekilde kullanmaya imkan tanımaktadır.

Klavye kısayollarını özelleştirme

Kısayol tuşlarını özelleştirme özelliği sunması da, Operaya geçmek için nedenler arasında yer alıyor. Kısayollar kısmından kullanmak istediğiniz kısayol ayarlarını yapılandırarak, rahatlıkla istediğiniz ayarlar üzerinden Tarayıcıyı kullanmanız mümkün hale geliyor.

Bunların dışında Operaya geçmek için, Birçok nedeni bulunmaktadır. Aslında birçok kullanıcı ihtiyacına göre Opera Tarayıcıyı özelleştirdiği de, Google Chrome kullanımına ihtiyaç dahi duymayacaktır.

 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Rahat kullanım kolaylığı sunan Windows araçları

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478