OLED ekranlı MacBook ve iPad geliyor!

OLED ekranlı MacBook ve iPad

Apple’ın Samsung ile OLED ekranlı MacBook ve iPad için anlaştığı söyleniyor. Peki, OLED ekranlı yeni Apple ürünleri ne zaman gelecek?

Yıllardır ekran tercihini LCD’den yana kullanan ve OLED’in çıkışından tam 5 yıl sonra iPhone X’da OLED ekrana yer veren Apple, bunu bir devrim gibi yutturmuştu. Apple Watch modellerinde de OLED kullanan Apple, sözde maliyeti düşürmek adına 2018 yılında iPhone Xr modelinde LCD gibi demode bir teknolojiye yer vermişti.

iOS 13 alacak olan modeller!

Bugün ise Apple’ın daha fazla kar elde etmek için OLED teknolojisini MacBook ve iPad modellerine getireceği ortaya çıktı.

OLED ekranlı MacBook ve iPad geliyor!

OLED’in maliyeti 2 birim ise Apple bunu 10 birim olarak gösterecek ve yeni MacBook Pro ve iPad Pro modelleri için fahiş fiyatlar isteyecek. Gelen bilgilere göre; OLED ekran için Apple ile Samsung anlaşmaya varmış bile. 2020 yılında çıkacak olan ürünleri için yapılan bu anlaşma, meyvesini muhtemelen 2021 yılında verecek.

Apple’ın şimdilik bu modelleri için kaç dolar fiyat biçeceği bilinmiyor. Ancak sırf OLED ekran koydum diye iPhone X’dan 999 dolar isteyen firmanın uyguna MacBook Pro ve iPad Pro sunması beklenemez.

OLED ekranlı MacBook ve iPad

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Playstore’dan Ramazan’a özel indirimler!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478