NVIDIA Yeni Ekran Kartı

NVIDIA yeni ekran kartı RTX bildiğiniz gibi kısa bir zaman önce tanıtılmıştı. Oyun geliştiricilerine gerçek zamanlı, sinematik kalitede görüntü sağlayan bir ışın izleme teknolojisi sunmaya hazırlanıyor . NVIDIA RTX ekran kartı , bilgisayar grafik algoritmalarında ve GPU mimarilerinde 10 yıllık bir çalışmanın ürünüdür

ekran kartı güncelleme

NVidia Ekran Kartları

NVIDIA RTX  ; oyun geliştiricilerine gerçek zamanlı, sinematik kalitede görüntü sağlayan bir ışın izleme teknolojisi sunmaya hazırlanıyor . NVIDIA RTX , bilgisayar grafik algoritmalarında ve GPU mimarilerinde 10 yıllık bir çalışmanın ürünüdür.

 NVIDIA Volta mimarisi GPU’larında çalışan son derece ölçeklenebilir bir ışın izleme teknolojisinden oluşur. Bu ekran kartlarının yapımında MİCROSOFT ile yakın bir işbirliği içerisinde gerçekleştirdi. Uzun süre gerçekçi ve gerçekçi bir aydınlatma , yansımalar ve gölgeler için kesin çözüm olarak kabul edilen ışın izleme , geleneksel oluşturma tekniklerini kullanarak mümkün olanın çok ötesinde bir gerçekçilik sunar.

Gerçek zamanlı ışın izleme , günümüzde kullanılan tekniklerin çoğunu , gerçekçi optik hesaplamalar ile standart görüntülemede değiştirir. Işığın gerçek dünyada nasıl davrandığını çoğaltır , daha gerçekçi bir görüntü sunar.

 

 

nvidia ekran kartı

Nvidia yeni ürünlerinin tanıtımını da açıkladı.

Nvidia Ne zaman çıkacak?

ROG Strix, ASUS Dual EVO, and ASUS Turbo EVO GeForce RTX 2070 SUPER ve 2060 SUPER 9 Temmuz, ROG Strix and ASUS Dual EVO GeForce RTX 2080 SUPER ekran kartları ise 23 Temmuz’da raflarda olacak.

Nvidia Ekran Kartı Nasıl Güncellenir?

Nvidia ekran kartlarını kontrol edebildiğimiz yazılımlar bildiğiniz gibi sürekli güncelleniyor. Güncel olan sürücüler ise genelde firmaların yayınladığı zaman dilimine bakarsak en geç ayda bir yayınlanır. En güncel ekran kartı sürücülerini yüklemek, oyunlardan çok daha kaliteli bir performans almanıza sağlamaktadır.

Ekran Kartını Manuel Olarak Güncelleme

nvidia ekran kartı güncelleme

  • DirectX Aracını Açın 

Bu, grafik kartının modelini tam olarak öğrenmenin en hızlı yoludur. Grafik kartının modelini zaten biliyorsan bu adımı atla.[1]

Directx aracını açarak kullandığınız ekran kartı modelini net olarak öğrenebilirsiniz. Ekran kartınızın modelini biliyorsanız bu aşamayı atlayabilirsiniz.

Ekran kartı öğrenme kısayolu

  •  Win+R tuşlarına basın ve dxdiag yazıp enter tuşuna basın.
  • Ekran sekmesine tıklayın. “Yonga Türü” bölümünü açın. Burada yazan rakam sizlerin ekran kartı modelidir.
  • Sistem sekmesine tıklayın. Windows’un 32 bit sürümünü mü yoksa 64 bit sürümünü mü çalıştırdığını görmek için “İşletim Sistemi” girdisine bakınız.

ekran kartı güncel

  • Nvidia GeForce web sitesini açınız. En güncel driverlar GeForce web sitesinden indirilebilir.(geforce.com).

ekran kartı güncelleme

  • “Sürücüler” sekmesine tıklayın ( Drivers) . Nvidia kartlarının bir çoğu “GeForce”  ekran kartlarıdır. Kartın farklı bir seriye aitse nvidia.com web sitesini ziyaret ediniz.

ekran kartı driver

  • Grafik kartını seç.

Sürücülerini seçmenin üç farklı çeşidi bulunmaktadır.

Otomatik Sürücü Güncellemeleri – Sürücü güncellemelerini yönetmek için Nvidia GeForce Experience programını kullanarak.

Manuel Sürücü Araması – Doğru sürücüyü seçmek için Adım 1’deki bilgiyi kullan. En güncel dört güncelleme görünür.

GPU’nu otomatik olarak algıla – Nvidia web sitesi, grafik kartını algılamak ve doğru sürücüleri göstermek için bir Java uygulaması kullanır. Bunu çalıştırmak için bilgisayarında Java’nın yüklü olması gerekmektedir.

ekran kartı indirme

  • En güncel sürücüleri indir. Ekran kartı driver en güncel sürümünü indirmeniz için DOWNLOAD bağlantısıan tıklayınız. Sizlerin özel bir durumda eski sürüme sahip olmayacağı durumlarda en güncel sürümü buradan indirebilirsiniz. Güncel sürüm kullanmanız ise sizlere en kaliteli performansı sunmaktadır.

ekran kartı yükleme

  • Yükleyiciyi çalıştır. Ekran kartı sürücüsünü güncel tutmanız için indirmiş olduğunuz setup dosyasını kurmaya başlayın. Bu yükleyici ile eski sürücüleri otomatik olarak kaldırırsınız ve güncel olanı kurarsınız.

Bütün kurulumları tamamladıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatarak aktif bir şekilde güncel sürümü kullanabilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

GURURUMUZ OLAN SPACE SOLDİERS CS: GO WESG TURNUVASINDA İKİNCİ OLDU

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478