NVIDIA GTX 1180Ti PİYASADAKİ TÜM EKRAN KARTLARINI YERLE BİR ETTİ

Nvidia’nın yakın zamanda çıkarması beklenen yeni ekran kartı GTX 1180 Ti’ın benchmark sonuçları çıktı. Nvidia’nın 11 serisi ekran kartlarının Temmuz ayında düzenlenecek olan  lansmanda tanıtılması bekleniyor. Nvidia’nın yeni ekran kartları hakkında en güncel ve doğru haberleri o zaman alacağımıza inanıyoruz .

GTX 1180 Ti, şirketin en yeni GPU’su GT102’yi kullanıyor. 32GB süper hızlı bir GDDR6 belleğe sahip olacak .10752 CUDA çekirdeği ve 2.5 ghz hıza ulaşan bu ekran kartında, 32GB GDDR6 bulunacak.

Şu anda piyasadi ki en iyi ekran kartlarından birisi olan Titan V’de büyük bir fark attı. İki ekran kartını karşılaştırdığımızda Titan V veri yolu hızları dışında her şey de geride kaldı. Fiyat farkına baktığımızda iki ürün arasında tercih bile yapılamacayacak bir fiyat göreceksiniz.GTX Titan V’nin fiyatı 3000 dolar,GTX 1180 Ti’nin 750 dolardan satışa sunuculağı tahmin ediliyor. Nvidia’nın şuanki en iyi ekran kartı olarak görünen Titan V’den neredeyse 2 kat güçlü olacak. Titan V’nin çalışma hızı 1200 mhz iken 1180 Ti modelinin çalışma hızı 2300 MHz civarında olacağı gözüküyor.Çok büyük bir fark .

Nvidia’nın duyurduğundan beri merakla beklenen GeForce 11 serisinden GTX 1180 Ti’ye ait özellikler sızdırılmasıyla birlikte  benchmark sonuçları ortaya çıktı .

1180ti fiyat aşamasına geldiğimizde ise ;

Nvidia, bu kartıyla kullanıcıların haftada bir oyun güncellemelerini indirme, paylaşma ve hız aşırma profilleri oluşturmalarına izin veren Elite GeForce Experience adında bir hizmet sunuyor. 69 dolardan satışa sunulan bu hizmete kullanıcıların GTX 1180 Ti almadan önce kayıt olması gerekiyor.

Bir diğer hizmet ise  GeForce Edge olarak açıklandı. Bu hizmet, GTX 1180 Ti’nin çekirdek hızını yükseltme kilidinin açılmasını sağlayacak. Ekran kartı piyasaya sürüldüğünde 3 katman halinde gelecek. Siz bu ekran kartını aldığınızda üzerinde Tier 1 bulunacak. Bu aboneliği aldığınızda hesabınız her ay bir Tier artacak. Tier 2’de, GDDR6 belleğinin yarısı açılır. İlk katmanda ise ROP’ların yarısının kilidi açılır. Her bir katmana aylık 29,99 dolarla erişilebilir. Bu geçişten kurtulmak istiyorsanız da GoForce Edge Plus aboneliğiyle bir kez 69 dolar ödeyip kartın tüm işlevini açabileceksiniz.

 

 

 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

PUBG 4×4 km harita testi Pazartesi günü başlıyor

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478