Netflix’in En İyi Bilim-Kurgu Filmleri

Şimdi hayal etmek zor, ama Netflix gibi bir hizmetin bilim kurgularının bir parçası olduğu bir zaman vardı. Bir düğmeye basarak izlemek için mevcut hareketli resimlerin bir deposuydu. Bu büyülü, harika bir kavramdı ve bunu daha iyi hale getirecek tek şey, gerçekten istediğin tüm filmleri olsaydı.

Bilimkurgu taraftarları Netflix’in şu anki teklifleriyle biraz hayal kırıklığına uğrayabiliyorlar. Bu durumda, netflixin en iyi filmlerin çoğu, hizmetten tamamen uzak. Fakat bilim-kurgu, fantastik ya da komik ya da korkutucu ruh halindeyseniz, her zaman izlemeye değer bir şey vardır.

Atlantis: The Lost Empire

  • Filmin konusu: Bundan binlerce yıl öncesinde Atlantis, ihtişamın zirvesini yaşayan çok güçlü bir uygarlıktı. Ancak Kral ve çevresindekiler, ellerindeki bu yüksek gücü dünyaya hükmetme amacıyla kullanmaya kalkıştılar. Sonunda çok büyük bir savaş çıktı ve koskoca bir uygarlık yok oldu. Dev bir gelgit dalgasıyla okyanusun derinliklerine gömülen koskoca bir uygarlık sanki hiç var olmamışçasına kayıplara karıştı. 1914 yılında harita ve dilbilim uzmanı Milo James Thatch, kayıp kıta Atlantis’in yerini bildiği konusunda müzedeki meslektaşlarını ikna etmeye çalışmaktadır. Büyükbabası Thaddeus Thatch ona esrarengiz bir günlükten söz etmiş ve “Çobanın günlüğü” adını taşıyan bu antik kitabın içinde kıtanın yerine ilişkin anahtar bilginin var olduğunu anlatmıştır. Ancak genç Thatch’ın çevresindeki insanlar, tıpkı bir zamanlar büyükbabasına olduğu gibi ona da aklını kaçırmış gözüyle bakmaktadırlar.

Batteries Not Included

  • Filmin konusu: Yaşlı bir çift olan Frank ve Faye Riley’in sahip olduğu apartman, bölgede uygulanacak yeni proje gereğince yıkılıp yeniden inşa edilecektir. Ancak çift ve kiracıları buna kesinkes karşıdır. Kiracılar evi terk etmemekte direnince projenin yetkili müdürü zor kullanmaya karar verir ve belalı Carlos ile çetesini apartman sakinlerinin üzerine salar. Aynı akşam esrarengiz uçan cisimler Riley’lerin apartmanına iner ve içinden dünya dışı iki varlık iner. Kısa sürede apartman sakinleri ve yabancı yaratıklar arasında bir dostluk başlar ve yaşadıkları yeri kaybetmemek için birlikte savaşmaya başlarlar.

Battle Royale

  • Filmin Konusu: Günümüzden uzak bir gelecekte, Japon hükumeti çığırından çıkmakta olan Japon gençlerine gözdağı vermek ve şiddet olaylarını azaltmak için çılgın bir plan kurar. Her yanından işsizlik, karamsarlık ve şiddet akan bu ülke gençliği bu plan sonrasında dersini alacak, her şey düzelecektir. Plana göre şiddete meyilli Japon gençliğinden 42 öğrenci zorla bir adaya gönderilir. Bu adada hayatta kalabilmek için birbirlerini öldürmek zorunda olan gençler arasından sadece biri, hayatta kalan son kişi kurtulabilecektir. Böylece bu oyun yıllarca anlatılarak şiddetin önüne geçilmiş olunacaktır.

Donnie Darko

  • Filmin Konusu: Donnie Darko, 2001 yapımı, yönetmenliğini Richard Kelly’nin yaptığı fantastik filmdir. Başrollerini Jake Gyllenhaal, Jena Malone ve Drew Barrymore paylaşmaktadır.

Hayalet Avcıları

  • Filmin Konusu: Hayalet Avcıları, 1984’te, o zamana dek yapılmış en pahalı komedi filmi olarak vizyona girdiğinde çılgınlık derecesinde sevilmiş olan Hayalet Avcıları

Guardians of the Galaxy Vol. 1 and Vol. 2

  • Filmin Konusu: Guardians of the Galaxy, Marvel Comics’in aynı adlı süper kahraman ekibinden uyarlanan Amerika yapımı bilim kurgu-süper kahraman filmi. Film, Marvel Studios tarafından üretilmiştir.

Siyah Giyen Adamlar

Filmin Konusu: Siyah Giyen Adamlar, yönetmenliğini Barry Sonnenfeld’in yaptığı, 1997 yapımı, aksiyon-güldürü tarzında bir bilim kurgu filmidir.

Beni Asla Bırakma

  • Filmin Konusu: Beni Asla Bırakma, 2010 yapımı İngiliz distopya, alternatif tarih ve romantik film türlerinde, Kazuo Ishiguro’nun aynı adlı, 2005 tarihli romanından uyarlanan bir filmidir.

Rogue One: A Star Wars Story

  • Filmin Konusu: Lucasfilm’in yeni “ara dönem filmlerinden ilki” olarak lanse edilen yapım bir grup beklenmedik kahramanın, imkansız görünen Ölüm Yıldızı planlarını çalma görevi için bir araya gelme hikayesini anlatacak. Film, Death Star’ın planlarını çalmak için bir araya gelen bir ekibin mücadelesini merkezine alıyor ve 1977 tarihli Yıldız Savaşları: Bölüm IV’ten öncesini anlatacak.

V for Vendetta

  • Filmin Konusu: Geleceğin İngiltere’sinde geçen filmde terör olaylarında büyük kayıplar verdikten sonra kurtuluşu baskıcı bir yönetimde bulan İngiliz halkının uyanış öyküsü anlatılmaktadır.

Eğer netflix bilimkurgu filmlerini bakmak istiyorsanız buraya tıklayınız.

 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

TELEGRAM YASA DIŞI İŞLERDE KULLANILIYOR !

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478