Mobil Oyun Sektöründe Battle Royale Oyunları Para Basıyor

Başarılı analizleriyle dikkat çeken Sensor Tower, Apple’ın iOS platformunda gerçekleştirdiği araştırma ilginç sonuçları ortaya çıkarttı. Yapılan araştırmaya göre mobil oyun sektöründe battle royale oyunları para basıyor.

Sensor Tower tarafından yapılan araştırmada iOS platformu üzerinde battle Royale oyun türünün örnekleri araştırıldı. Araştırma sonucuna göre en çok indirilen oyunlar arasında yer alan ilk beş mobil battle royale oyun, iki yıllık bir süre zarfı boyunca geliştiricisine 2 milyar dolardan fazla kazandırdı.

Mobil Battle Royale Oyunları Para Basıyor!

PUBG Mobile, Fortnite, Knives Out, Rules of Survival ve Gerena Free Fire oyunları 2 milyar doların üstünde bir gelir kazandırdı. Ülkemizde çok tanınmasa da Knives Out oyunu geliştiricisinin kasasına 643 milyon dolar getirdi. Son günlerin popüler oyunlarından birisi olan  Fortnite ise geliştiricisine 630 milyon dolar kazandırdı. Dünyanın en çok oynanan mobil battle royale oyunu olan ve uygulama mağazalarında en iyi oyun seçilen PUBG Mobile oyunu ise yapımcısına 438 milyon dolar gelir sağladı. 

Araştırma sonuçlarında Fortnite’ın gelirlerinin sadece iOS platformundakiler olduğu Android platformundan elde edilen gelirlerin dahil edilmediği belirtiliyor. Geliştiricisine en çok gelir sağlayan Knives Out oyununun kazancı ise Android ve iOS platformlarının toplamıyla oluşturulmuş. Oyunlar 2019 senesinin ilk çeyreğinde bir önceki yılın son çeyreğine olanla gelirlerinin yüzde 63 oranında artarak 91 milyon 148 milyon dolar gelir elde etti. Mobil cihazlarda kullanıcılara ücretsiz olarak sunulan battle Royale türü oyunlarının önümüzdeki süreçte gelirlerini daha da arttırması bekleniyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Call of Duty Mobile Beta Süreci Başlıyor

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478