Minecraft item Kodları 2020

Bloklardan oluşan dünyada dilediğiniz her şeyi yapabildiğiniz ve gün geçtikçe güncellemeler gelen Minecraft oyununda yer alan blok kodlarının listesi aşağıdadır. İstediğiniz bloğu almak için bir kod yazmanız gerekiyor. Minecraft item kodları listesi sizlerle.

Minecraft item kodları 2020

Minecraft İtem Kodları Nasıl Yazılır?

Oyun içerisine, her yeni güncellemede yeni itemler gelmekte. Bu, gerek oyunun gelişmesini, gerekse kitlenin topluluk ürünü oluşturmadaki hevesini artırmasını sağlıyor. Minecraft 1.13 sürümü için yeni bloklar, yeni eşyalar veya yeni canavarlarla karşılaşmıyoruz fakat oyunun temelinde teknik anlamda birçok değişikliğine gidiliyor. Her ne kadar bu yeni değişiklikler yeni hatalara sebebiyet verebilecek olsalar da, benim düşüncem Minecraft için, her durumda yeniliğin iyi olduğu yönünde. Minecraft 1.14 sürümünde, muhtemelen karşımıza çıkacak ilk snapshotı ile yeni itemlerin eklenmeye devam edeceğini göreceğiz. Tabii ki bu durum, “Kaldırılan Minecraft eşyaları olmayacak.” anlamına gelmez. İleriki zamanlarda hammaddelerin bazı özellikleri değiştirebilir veya yerine daha işlevsel Minecraft eşyaları eklenmeye çalışılır. Tabii ki bu durumda, yeni Minecraft eşya kodlarıyla da karşılaşmamız gerekebilir. Umarım oyuna yeni güncellemeler ile herkesin seveceği ve verimli şekilde kullanacağı yeni itemler eklenir. Fazla uzatmadan oyundaki bütün itemlerin kodlarına geçelim fakat geçmeden önce şuna değinelim; oyun içerisinde muhtemelen karşınıza çıkmıştır, üslü ifade biçiminde yazılan Minecraft item kodları: “1²” bu aslında “Polished Granite” adlı itemin kodu. Bunu almak için komutu kullanırken eşya kodu olarak “1:2” yazıyoruz. Almak için sayının yanına “iki nokta üst üste” yani : koyup yanındaki üslü ifadesini yazıyoruz.

Tüm itemleri listeleyen modlar olsa da item kodlarına mutlaka ihtiyaç duyuluyor. Aşağıda paylaştığım resimde en güncel minecraft item kodları yer almaktadır;

Mesela Yay almak istiyorsanız 383:101 şeklinde yazmalısınız. Zaten resimdeki tüm itemlerin kodu oyunda nasıl yazılıyorsa o şekilde yazılmış.


  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Milli Eğitim Bakanı Liselerde Sınıf Geçmenin Nasıl Olacağını Açıkladı

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478