Minecraft hakkında ilginç bilgiler

Hiç şüphesiz ki oyun sektörünü dünyada kasıp kavuran oyunlardan biri olan Minecraft oyunu, her ne kadar basit bir oyun olsa da, şaşılacak derecede büyük bir kullanıcı kitlesine sahip olmayı başarmıştır. Minecraft hakkında ilginç bilgiler başlıklı bu yazımızda, bu efsane oyun hakkında ilginç gelebilecek birkaç bilgiden bahsedeceğiz.

Minecraft hakkında ilginç bilgiler

Danimarka oyunda yer alıyor

Tüm Danimarka’nın oyunun bütününde yer alması, Minecraft hakkında ilginç bilgiler arasında yer alıyor. Oyunun Danimarka merkezi olması, bu özelliği taşınmasında önemli bir etken gibi gözüküyor. Minecraft oyununun yapımına başlanmadan önce Danimarka’nın tüm haritasını çıkaran Ajans, daha sonra bazı karışık yazılımlar kullanıp, bu haritayı oyuna yansıtmayı tam olarak başarmıştır.

İnfiniminer oyunundan esinlenerek hazırlanmıştır

Minecraft her ne kadar kendi kategorisinin ilk oyunu olsa da, bu oyunu geliştirmek için infiniminer oyunundan esinlenildiği Aslında dikkatli incelendiğinde oldukça açıktır.

350 tane giriş mesajı bulunuyor

Oyunun ilk açıldığında ana menünün üst tarafındaki sarı yazıya bakıldığında, bu yazının sürekli olarak değişiklik gösterdiğini fark edebilirsiniz. Bu mesaj yazıları toplamda 350 farkı çeşitte yayınlanmaktadır. Yazıların genel içeriğine baktığımızda, Minecraft’ın alaycı bir üslupla yazıldığını anlayabiliyoruz.

Tüm zamanların en fazla satan oyunu

Sadece çocuklar için değil genelde tüm yaş aralıkları içinde, tüm zamanların en fazla satan oyunu olmayı başarmıştır. Elbette ki bu başarının temelinde oyuna her yaş grubundan insanın ilgi göstermesi büyük rol oynamaktadır.

Microsoft tarafından satın alındı

Oyunun bir anda insanlar arasında rağbet gördüğünü fark eden Microsoft yetkilileri, hemen oyunu almak için kolları sıvadı ve tam 2.5 milyar dolar ödeyerek Minecraft’ın yapımcısından oyunu satın almıştır.

Oyunun yapımcısı Hollywood’un en zenginleri arasına girdi

Minecraft’ı Microsoft birçok insanın Hayal edilemeyeceği bir fiyattan satan oyunun yapımcısı Notch, 70 milyon dolara lüks bir malikane yaptırarak burada yaşamaya başladı. Oyunu sattıktan sonra kamuoyuna emekli olduğuna dair bir açıklama yapan yapımcı, hayal edemeyeceği bir parayı kazandığı için artık hayatta fazla bir amacının olmadığını söyledi. Ayrıca istediği birçok şeye sahip olmaktan dolayı hayatını zevki kalmadığını ve bu nedenle mutsuz olduğunu da sözlerine ekledi.

En güncel ve en sıra dışı oyun haberleri için, web sitemizi ve sosyal medya hesaplarımızı takip etmeye devam edin.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Kullanım kolaylığı sunan Firefox ayarları

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478