Microsoft, Sony ve Nintendo’dan ABD’ye Gümrük Vergisi Tepkisi

Oyun konsolu üreticileri Microsoft, Sony ve Nintendo Amerikan Başkanı Donald Trump’ın Çin ile olan ticari savaşını protesto etmek için birleşti. Üç dev Amerika’yı gümrük vergisi nedeniyle protesto etti. 

Dünyanın en büyük konsol üreticilerinden olan Microsoft, Sony ve Nintendo, Amerika Birleşik Devletleri’nin Çin’e uygulamaya başladığı gümrük vergisi sonucunda oyun sektörüne ciddi bir balta vurulduğu gerekçesiyle ABD Başkanı Donald Trump’ı protesto ediyor. 

Cyberpunk 2077 konsolda kaç GB olacak?

Üç konsol üreticisi bir araya gelerek Amerika Birleşik Devletleri Ticaret Temsilcisi’ne toplu bir şikayet dosyası oluşturdu. Oluşturulan bu şikayet dosyasında, yeni uygulamanın zararları aktarıldı. Oyun konsollarına uygulanan gümrük vergileri gerekçesiyle video oyun ekosisteminin olumsuz etkilenebileceği ve bu durumun ekonomik krizi başlatabileceği bildirildi. Üç dev konsol üreticisi bu açıklama ile birlikte ABD’ye gümrük vergisi tepkisini göstermiş oldu. 

Üç Dev Şirketten Gümrük Vergisi Tepkisi

Microsoft, Sony ve Nintendo tarafından şu ortak açıklama yapıldı. 

“Ülke yönetiminin ABD fikir hakları koruması ve ABD’nin yüksek teknolojideki liderliğini sürdürmesi konusundaki çabalarını her ne kadar takdir etsek de uygulanan gümrük vergisi politikasını yanlış buluyoruz. Ülkede uygulanan gümrük vergisi politikasının ABD’li tüketicilere ve işletmelere verilen ciddi zarar, yönetimini bu alandaki hamlesi sektörün gelişme amacına engel olmaktadır.” denildi. 

Üç şirket oyun konsollarına ilişkin ek gümrük vergisinin kaldırılmasını talep etti. Söz konusu gümrük vergisinin kaldırılıp kaldırılmayacağını önümüzdeki günlerde göreceğiz. 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

  • Phil Spencer'dan güldüren açıklama | Oyun Pixel – Güncel Oyun Dünyası1 sene önce
  • […] Microsoft, Sony ve Nintendo’dan ABD’ye Gümrük Vergisi Tepkisi […]

Sıradaki içerik:

PUBG Güncelleme #5 konsollar için çıktı!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478