LG AMOLED TV modelleri ile fark yaratıyor!

LG OLED TV

LG AMOLED TV modelleri ile fark yaratıyor. LG yeni TV modelleri ile Samsung’u tahtından edecek gibi görünüyor.

LG, ThinQ AI yapay zeka teknolojisine sahip 2019 model OLED ve NanoCell TV’leri ile TV pazarında yeni bir dönem başlatıyor. LG’nin yeni TV modelleri, yine LG tarafından geliştirilen ikinci nesil Alpha 9 ve Alpha 7 akıllı işlemciler ve derin öğrenme algoritmasının desteklediği yapay zeka teknolojisi ile geliştirilmiş üstün görüntü ve ses kalitesi sunuyor. Yeni algoritma, TV’lerin kaynak içeriğini analiz ederek ortama uygun hale getirilmiş ses ve görüntü sağlıyor.

LG AMOLED TV ile Apple Cihazlarından TV’ye Direkt Görüntü Aktarımı

LG’nin yeni model OLED ve NanoCell TV’leri, Apple AirPlay 2 ve Apple HomeKit uygulamalarını da destekliyor. Kullanıcılar, 2019 model LG TV’leriyle iTunes ve diğer video uygulamalarından veya doğrudan Apple cihazlarından videoları TV’lerinde kolayca oynatabiliyorlar, Google Fotoğraflar ve Google Drive’a ulaşabiliyorlar. Ayrıca, yeni nesil LG TV’lerde, kullanıcıların TV sesini uyumlu bir cihazda kablosuz olarak dinlemelerine ve müzik dinlemek için akıllı telefonu TV’ye bağlamasına olanak sağlayan iki yönlü Bluetooth özelliği de bulunuyor.

Ortam Koşullarına Göre Görüntü

LG’nin C9 ve E9 model OLED TV’lerinde bulunan ikinci nesil Alpha 9 akıllı işlemci, derin öğrenme algoritması ve geniş görsel bilgi veri tabanı erişimiyle görüntü ve ses kalitesini yükseltiyor. Alpha 9 akıllı işlemci görüntü kaynağını tanıyor ve görüntüyü optimize ediyor. Akıllı işlemci, en uygun ekran parlaklığı seviyesini oluşturmak için ortamdaki koşullarla uyumlu şekilde ton eşleştirmesi yapıyor. İşlemci, televizyonun ortam ışık sensörünü kullanarak ışığı ölçüyor, otomatik olarak parlaklığı ihtiyaç duyulan seviyeye getiriyor. Alpha 9 işlemci, gelişmiş yapay zeka teknolojisi ile, değişen parlaklık seviyelerinde HDR (Yüksek Dinamik Aralıklı) içeriği düzeltiyor. Böylelikle, karanlık ve gölgeli sahneler bile, derinlikten ödün vermeden kolaylıkla görülebilir hale geliyor. LG OLED TV’ler en aydınlık koşullarda bile benzersiz bir HDR deneyimi sağlamak için Dolby Vision formatındaki içerikleri destekliyor.

Ses Kalitesinde Son Nokta

LG’nin gelişmiş ses algoritması, iki kanal stereo’yu birleştirerek 5.1 çevresel sese benzer hale getiriyor. İkinci nesil Alpha 9 işlemci, içerik türüne göre ses ayarlaması yapıyor. Böylelikle, filmlerde ve televizyon programlarında sesin duyulması kolaylaşıyor, müzik içeriklerinde de canlı ve temiz bir ses duyuluyor. Kullanıcılar dilerlerse ses ayarını kendileri yapıyor, dilerlerse de TV’nin yapay zeka özelliği ses düzeyini ortama göre, ideal seviyede ayarlıyor. Ayrıca, yeni nesil LG TV’ler 360 derece ses deneyimi sağlayan Dolby Atmos teknolojisini de destekliyor.

Hızlı İçerikte Bile Mükemmel Görüntü

2019 model OLED ve NanoCell TV modelleri HDMI 2.1 desteğinin eklenmesiyle spor ve aksiyon filmleri gibi hızlı aksiyon içeriğinin daha iyi görüntülenmesini sağlıyor. Gelişmiş Audio Return Channel (eARC) özelliği, ev sinema tutkunlarının HDMI bağlantısını sorunsuz bir şekilde kullanmalarını ve mevcut en yüksek kalitede ses deneyimi yaşamalarını sağlarken, Variable Refresh Rate (VRR) ve Latency Mode (ALLM) özellikleri sayesinde ise takılma olmadan oyun deneyimi elde ediliyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Fortnite v9.41 İçerik Güncellemesi Çıktı

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478