League of Legends Mobil Oyunu Geliyor

Son zamanlarda tekrardan popülaritesini arttıran League of Legends oyunu severlere müjde. Tencent tarafından yapılan açıklamaya göre League of Legends mobil oyunu geliyor. 

Tencent tarafından yapılan açıklamaya göre Tencent ve Riot Games, LoL oyununun mobil oyununu çıkartmak için çalışmalara başladı. 

2011 yılından günümüze kadar LoL oyununun yapımcısı olan Riot Games’in büyük hissedarı konumunda olan Tencent, 2015 yılında ise Riot Games’in tamamını satın almıştı. 2015 yılından bu yana Tencent, League of Legends oyununun bir MOBA versiyonunu geliştirmek istese de Riot Games bu öneriyi reddetmişti. Tencent bu kararının ardından Arena of Valor’u ve Honor of King oyunlarını mobil platformlara sunmuştu.

League of Legends Mobil Oyunu Ne Zaman Gelecek?

Yapılan son açıklamaya göre Tencent ve Riot Games aralarında anlaştı. Tencent ve Riot Games, LoL oyununun mobil sürümünü çıkartmak için yaklaşık 1 yıldır birlikte çalışıyor. 

En çok oynanan mobil oyunlarda hisseleri de bulunan Tencent’in LoL oyununun mobile gelmesiyle birlikte gelirlerini daha da arttırması bekleniyor. LoL oyununun mobil sürümünün ne zaman geleceği konusunda bir bilgi paylaşmamış olsa da oyunun önümüzdeki yıllarda çıkması bekleniyor. 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

  • League of Legends Suriye ve İran’da Yasaklandı | OyunPixel.com1 sene önce
  • […] League of Legends Mobil Oyunu Geliyor […]

  • Bethesda İçin Elder Scrolls Müjdesi | OyunPixel.com1 sene önce
  • […] League of Legends Mobil Oyunu Geliyor […]

Sıradaki içerik:

WannaCry saldırısının üzerinden 2 yıl geçti!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478