KONAMI PS Plus Oyun Değişikliği Sonrasında Yaşananlara İsyan Etti

PlayStation Plus Temmuz oyunlarında yaşanan değişikliğin ardından pek çok oyuncu yaşanan bu durumdan şikayetçi oldu. KONAMI PS Plus oyun değişikliği sonrasında yaşananlara isyan etti. 

PlayStation Plus oyunları geçtiğimiz günlerde açıklanmış ve oyunlar arasında PES 2019 yer almıştı. Sony sonrasında PlayStation Plus oyunlarında değişiklik yapmış ve PES 2019 oyunu yerine Detroit : Become Human oyununun PS Plus Temmuz oyunları arasında yer alacağını duyurmuştu. 

KONAMI PS Plus Oyun Değişikliğinin Ardından Açıklama Yaptı!

Yaşanan bu olayın ardından PlayStation Plus aboneleri PES 2019 oyununun yapımcısı olan Konami’yi deyim yerindeyse topa tuttu. Bu olayın ardından Konami açıklama yaptı ve “Bu karar tamamen Sony Interactive Entertainment tarafından alınmıştır. Olayla ilgili olan şikayetlerinizi lütfen Sony Interactive Entertainment’a iletiniz.” 

Konami’nin bu açıklamasının ardından Sony, “PlayStation Plus Temmuz oyunlarında değişikliğe giderek PES 2019 oyunu yerine Detroit : Become Human oyununu abonelerimize sunuyoruz. Bu karar, şirket olarak biz tarafından verilmiştir. Alınan bu karar üzerine bir yanlış anlaşılma oluştuysa özür dileriz.” açıklamasını yaptı.

Yapılan bu iki açıklamada Temmuz ayı oyunları arasından PES 2019’un neden çıkartıldığına dair bir bilgi bulunmuyor ancak, görünen o ki bir yasal problem meydana gelmiş. Sony’nin geçtiğimiz aylarda Konami’nin en büyük rakibi olan EA Sports ile FIFA konusunda bir anlaşma yaptığını da hatırlatmakta yarar var. 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Blue Protocol İlk Fragmanı Yayınlandı

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478