iPhone XI Çıkıyor,Özellikleri ve Fiyatı!

Apple firmasının Eylül ayında tanıtmayı planladığı 2019 iPhone modelleri ile her geçen gün heyecan veren yeni detaylar gelmeye devam etmekte.
Yeni iPhone modellerinde bizleri ne gibi yenilikler beklemekte? gelin hep beraber inceleyelim!

iPhone XI özellikleri ve fiyatı hakkındaki her şey!

Eylül 2018 yılında tanıtmış olduğu iPhone XS ve XR modelleri ile beraber bir türlü istedikleri satış rakamlarına ulaşamamış olan Apple firması, bu sene piyasaya sunacağı iPhone XI modeli ile birlikte bu durumu telafi etmeyi planlamakta.

Apple firmasına yakın kaynaklardan elde edilmiş olan bilgiler ile , yeni iPhone modelinde bizle Mate 20 Modellerinden aşina olunan bir kamera kurulumu ile bizleri karşılayacağı iddia edilmekte.

Şimdilik söz konusu olan bu kamera sensörlerinin özellikleri hakkında elde tutulan bir bilgi bulunmamakla beraber Apple firması geçen günlerde iPhone 11 ile beraber kullanıcılara sunacağı önemli bir kamera özelliğini doğrulamıştı.

iphone xı

2019 iPhone modellerindeki en büyük yenilik ise kamerada olacak!

Apple şirketinin ABD Patent ve Ticari Marka Bürosu‘na başvurusunu yapmış olduğu patentlerde önemli bir detayı keşfetmiş olan AppleInsider, İphone XI ile beraber kullanıcılarına sunulacak olan çok önemli bir kamera özelliğini gün yüzüne çıkartmıştı.

AppleInsider‘a göre,yeni iPhone modelinde oldukça farklı bir kamera özelliğine yer verilecek bu kamera özelliği sayesinde kullanıcıların fotoğraf çekeceği önceden tespit edilebilecek.

Yeni iPhone’larda yer verilecek olan özellik Yakınlık ve jiroskop sensörleri sayesinde kullanıcılar fotoğrafı çekmek için hamle yapmış olduğunda telefonun kameraları otomatik olarak açılacak.

Fakat söz konusu olan bu özellik ilk başlarda biraz uçuk gibi gözükse de , Apple firması bu özellik ile yapmış olduğu patent başvurusunu onaylatmış olduğunu da belirtmek gerekir.

Yeni iPhone Modelinin ekran boyutu nasıl olacak ?

iphone 11

Bu konu ile paylaşılan raporlara bakacak olursak bu sene bizleri 5.8 inç ve 6.5 inç OLED ekranlı iPhone modelleri beklemekte.

Bunların haricinde ise yine iPhone XR‘da olduğu gibi 6.1inç boyutunda olan LCD panel kullanan bir model bizleri karşılayacak.

2019 iPhone modelleri ile ilgili yapılan diğer sızıntılar,

Apple’a yakın kaynaklar ile paylaşılan bilgiler doğrultusunda,2019 iPhone XI modelinin.
Üçlü ana kamera kurulumuna 4k mAh batarya 15W kablosuz şarj desteği ve 120Hertx OLED ekrana ev sahipliği yapılacağı belirtilmişti.

Aktarılan raporlara göre, karşımıza 3 farklı model ile çıkacak. Apple firması Eylül ayında tanıtmayı düşündüğü yeni ürünlerinin iPhone XI, iPhone XI Max ve iPhone XR 2019 olarak adlandırılacağı düşünülüyor.

2019 model yeni iPhone’lar Type-C ve ekran içi parmak izi sensörleri ile  çıkış yapabilir!

2019 model olan yeni iPhone’ların 2018 model ürünlerden çok fazla farkının olmayacağı , bu yazıda da rahatlıkla gözlemlenmektedir.

Bu sene üçlü kameraların haricinde yeni çıkacak olan iPhone modellerinde beklenen en büyük yenilik ise Type-c ve ekrandan yapılan parmak izi sensörü olarak beklenmekte.

iPhone 11 fiyatı ne kadar olacak ?

Bütün heyecan verici detayları bir kenara bıraktıktan sonra yeni iphone modellerinin fiyatlarını aktaralım.

Bu konuyla ilgili aktarılmış olan raporlara göre, söz konusu olan iPhone modellerinin tahmin edilen fiyatı, 1000$ ile 1580 $ arasında olacağı düşünülmekte.

Tim Cook’un iPhone satamıyoruz açıklamasını da ön plana koyacak olursak.

Bu sene Apple firmasının izlemiş olduğu fiyat politikasında önemli değişiklikler olacağı da ön görülmekte.

Türkiye’de ki fiyatlar hakkında herhangi bir tahmin olmamasına karşın sizlerin fiyat düşüncelerini merak etmekteyiz sizce nasıl bir durumla karşılaşacağız ?

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Bu Hafta Vizyona Girecek Yeni Filmler – 25 Ocak

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478