iOS 13 PS4 Oyun Kolu Desteği Sunacak

Apple’ın geçtiğimiz günlerde duyurusunu gerçekleştirdiği iPhone’ların yeni işletim sistemi sürümü iOS 13 PS4 oyun kolu desteği sunacak. 

Teknoloji devi Apple, kısa bir süre önce kendi oyun platformu Arcade’i duyurmuştu. Oyun severlere aylık bir ücret karşılığında sadece iOS’e özel oyunlar sunacak olan Arcade platformu PS4 kol desteği ile birlikte gelecek. Sony’nin Mart ayında yayınladığı güncelleme ile gelen Remote Play uygulamasıyla kullanıcılar PS4 oyunlarını aynı Wi-Fi üzerinde iPhone’ları üzerinden oynayabiliyordu. Remote Play, iPhone’ları mini bir oyun konsoluna çevirmiş olsa da dokunmatik kontroller oyun severlere beklediğini veremedi. 

iOS 13 PS4 Oyun Kolu Desteği Yeni Bir Dönemi Başlatacak!

iOS 13 ile birlikte gelecek olan yeni destekle birlikte PS4 ve iPhone sahipleri oyun zevklerini daha ileriye taşıyacak. Yeni iOS güncellemesiyle birlikte iPhone kullanıcıları PS4 oyunlarını iPhone’larında oynayabilecekler. Başlangıçta tüm PS4 oyunlarının desteklenmeyecek olması kullanıcıları bir nebze üzecek olsa da kullanıcılar iPhone’larıyla PS4’lerini de kontrol edebilecek. Elbette ki bu özelliğin kullanılabilmesi için kullanıcıların PS4 oyun konsollarıyla iPhone’larını aynı internet ağına bağlamaları gerekiyor. 

Final Fantasy VII Remake Çıkış Tarihi Belli Oldu

Sony ve Apple arasındaki bu ortaklığın oyun severlere neler kazandıracağını önümüzdeki günlerde göreceğiz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Profesyonel Fortnite Oyuncusu Twitch Tarafından Banlandı

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478