İnternetten Para Kazanma Yolları

Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte, sektörler arasındaki rekabet dijital platforma taşınmış ve üst düzeye çıkmıştır. Bu nedenle, dijital rekabet ortamında varlığını sürdürmek isteyen kişi ya da kuruluşlar, bu ortamda ayakta kalabilmek adına farklı birçok unsurlara başvurmaktadır. Bu unsurların başında ise, reklam vererek ya da farklı yollarla satışlarını artırmak gelmektedir. Bu noktada devreye giren birçok etken ise, kişilere İnternetten para kazanma yolları üzerinden yeni birçok iş kapısı açmakta, yeni bir sektör yaratmaktadır.

Toplum yapımız gereği her ne kadar İnternetten para kazanma yöntemleri hakkında çok şey duysak da, birçok insan bunun mümkün olduğuna inanmamaktadır. İnananların bir kısmı ise bu yöntemleri uygulayıp başarıya ulaşamadıkları için pes etmekte ve böylelikle, inançları kırılmaktadır. Oysaki işini ciddiye alan ve pes etmeyen birçok insan da, İnternetten nasıl para kazanılır? Sorusuna verilecek en iyi cevaplardan birisi olmuştur. Kısacası inanmak, mantığını anlamak ve pes etmeden çalışmak, başarının en önemli sırları arasında yer almaktadır. Aşağıda internetten para kazanmak için yapılması gerekenler, bu işin mantığı ve ne kadar para kazanılacağına kadar pek çok detaya sizler için yer verdik. Yazımızın tamamını dikkatlice okuyan herkes, konu hakkında fazlasıyla bilgi sahibi olabilir.

İnternetten Para Kazanmanın Mantığı Nedir?

İnternetten farklı birçok para kazanma yolu olup, bu yolların her birisinin mantığı birbirinden farklı gibi gözükse de bir yerden sonra bu mantık hepsinde aynı yere çıkmaktadır. Temel mantık, kazandırırken kazanmaktır. Yani sizler kazanırken, aynı zamanda birilerine de kazandırmaktasınız. Bu nedenle, bu mantığı aşağıda bahsedeceğimiz internetten para kazanma yollarında, ayrı ayrı detaylara inerek sıralayacağız.

İnternetten Para Kazanma Yolları

Tüm yöntemleri, alt başlıklar ve maddeler halinde sıralayarak, konunun tam olarak aklınızda kalmasına yardımcı olalım.

Web Sitesi Kurarak Para Kazanmak

En bilindik internetten para kazanmanın yolları arasında, web sitesi kurmak gelmektedir. Bu yöntemin işleyişi, şu şekildedir.

 • Web sitesinden, özel reklam alanı kiralanarak para kazanmak mümkündür.
 • Google Adsense ve farklı reklam aracılılık firmalarının reklamlarını yayınlayarak, reklamların tıklanması veya görüntülenmesi durumunda gelir elde edilebilir.
 • Tanıtım yazılarıyla gelir elde edilebilir.
 • Kendi ürünlerinizi satabilirsiniz.
 • Başkasının ürün ya da hizmetlerini sağlayarak, ürün veya hizmet başı kar payı alınabilir.
 • Backlink satışı yapılarak gelir elde etmek mümkündür.
 • Web sitesinin belirli bir aşamaya gelerek büyümesi halinde, iyi bir teklif alınması durumunda sitenin kendisi satılabilir.

Kaliteli ve yüksek ziyaretçi sayısına ulaşan web siteleri, her zaman için güzel gelirler bırakabilmektedir.

Web Sitelerinin Kazançları: Kazanç gelir modeline, web sitesinin kategorisine ve kalitesine göre değişebilmektedir. Ortalama düzeyde iyi sayılabilecek bir web sitesinden, aylık 2 bin TL civarlarında kazanmak mümkündür. Bunun çok daha üzerinde veya altında kazanç elde etmek, sitenin genel durumuyla alakalıdır. Örnek verecek olursak; ekşi sözlük gibi bir web sitesinin aylık geliri, ortalama 80 bin TL civarındadır.

Domain Ticareti Yaparak İnternetten Para Kazanmak

Domain ticareti yaparak internetten para kazanmak, sadece hayal gücü, hayal gücünün ortaya çıkardığı ürünün başkası tarafından alınmamış olması ve ortalama 15 dolar bir sermaye gerektirmektedir. 15 Dolarlık bir sermaye ile bile, zahmetsizce 100 bin dolar kazanmak mümkündür ancak, kolay değildir.

 • Alınacak domainin, tek sözcükten oluşması ve belirli bir anlam ifade etmesi gerekmektedir.
 • Domainin uzantısının .com ya da .net olması, mümkünse ikisinin birlikte olması büyük avantaj sağlamaktadır.
 • Domain ücretleri, yıllık olarak 10-15 Dolar arasındadır.
 • Bulunacak domainin daha önce boşta olması ve “haberler.com”, “elma.com” “haber.com” “televizyon.com”, “krediler.com” gibi tek anlamlı kelimelerden oluşması ve jenerik olması gerekmektedir.

15 Dolarlık sermayenizi müşterisini bulmanız ve yukarıdaki şartları sağlamanız halinde, belki de 100 bin dolara çıkarabilirsiniz. Örneğin boşta olan “haberler.com” domainini bulup satın aldığınız zaman, Türkiye’nin farklı sektörlerden önemli firmaları bu domaini sizden 100-200 bin dolara almak isteyebilecektir.

Makale Yazarak İnternetten Para Kazanma Yolları

İnternetten para kazanmanın yolları arasında makale yazarlığı ve editörlük bulunsa da, yukarıdaki yöntemler gibi ucu açık paralar kazanmak pek mümkün değildir. “Bu iş tam bana göreydi” diyenler için de hemen belirtelim ki, şartları sağlamanız durumunda, evinizi geçindirecek kadar para kazanabilirsiniz. Nedir bu şartlar? Diyorsanız, bu muhteşem yazının devamını okumaya devam edin. İşin mantığı, yapılması gerekenler ve kazanabileceğiniz miktar, aşağıdadır.

 • Yukarıda, web sitelerinden para kazanıldığından bahsetmiştik. Web sitesinden para kazanmak için, en büyük ihtiyaç makalelerdir.
 • Web sitelerine kopya olmayan, bir bilgiyi SEO kavramı çerçevesinde yeniden kendi cümlelerinizle yazılmış içeriklerin olması gerekmektedir.
 • Ne kadar çok içerik olursa, o kadar çok siteye ziyaretçi gireceği ve sitenin reklam değerini artıracağı için, site sahipleri fazla makale yayınlamaya zaman bulamadıklarından, yazarlara ihtiyaç duymaktadır.
 • Yazılan yazıların, hiçbir şekilde kopya olmaması gerekir.
 • Size verilen konuyu internet üzerinden araştırarak, kendi cümlelerinizle yeniden yazmanız istenmektedir.
 • Yazım kaliteniz, hızınız ve belirlediğiniz fiyata göre ücretler alırsınız.
 • Ortalama makale yazım ücretleri, 100 kelimesi 1 TL ile 4 TL arasında değişmektedir. Buradaki fark, doğru müşteriyi bulmanıza ve yine yazım kalitenize bağlı olarak değişmektedir.
 • Müşterilerinize, Google’a “Webmaster forumları” yazarak ulaşabilirsiniz. Bu forumlarda, makale yazarı arayan birçok insan bulunmaktadır.
 • İşi teslim eder etmez, toplam tutarı hemen hesabınıza gönderilmektedir.
 • Ticaret puanınız arttıkça insanlar size güveneceği için, işin toplam tutarının tamamını ya da bir kısmını, henüz işe başlamadan alabilirsiniz.
 • Tam gün çalışan, hızlı ve kaliteli yazan birisi, aylık 3 bin TL kadar gelir elde edebilir. On parmak bilen ve hızlı kullananların kazançları, 4-5 bin TL’ye çıkabilmektedir.
 • Makale yazarlığı yapmak istiyorsanız, Google’da, “SEO uyumlu makale nasıl yazılır?” şeklinde arama yapabilirsiniz.

Sitemizde bulunan, Makale yazarak para kazanma başlıklı yazımızı okuyarak, bu işin detayları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Facebook İle Para Kazanmak

Facebook sayfa ve profil takipçileriniz on binleri buluyorsa, bunu bir gelir kapısına çevirebilirsiniz. Reklam yayınları, ürün ve hizmet satışı gibi farklı gelir modelleriyle, Facebook ile para kazanmak mümkün olmaktadır. Aynı şartlar, Instagram ve Twitter için de geçerlidir.

Öneri: Facebook’tan para kazanma yolları başlıklı yazımızda, Facebook ile para kazanma hakkında çok daha fazla detay bulunmaktadır.

Youtube ile Para Kazanmak

Youtube’dan para kazanma yolları farklı olduğu için, ayrı değerlendirmekte yarar gördük. Dünyanın en büyük ve en güncel video paylaşım sitesi üzerinde açacağınız bir kanalda başarılı çalışmalar yapmanız, aylık size binlerce lira kazandırabilir. Bunun için neler yapmanız gerektiğini öğrenmek için, aşağıdaki başlığa tıklayarak konu hakkında yazdığımız detaylı yazıyı okuyabilirsiniz.

Youtube’dan nasıl para kazabileceğinizi öğrenmek için, buraya tıklayabilirsiniz. >> Youtube’dan para kazanma yolları

 

Forum Sitesi Kurarak Para Kazanmak

Forum sitesinden para kazanma yolları farklı olduğu için, bunu ayrı bir başlıkta değerlendirdik. Yine reklam satışlarının ağır bastığı forum sitelerinde, özel reklam satışları daha ağırlıklıdır. Forum sitelerinde ayrıca, kuracağınız forum sitesinin kategorisine bağlı olarak ücretli üyelikler satarak da güzel paralar kazanılabilmektedir.

Sosyal Medya Danışmanlığı Yaparak Para Kazanmak

Kişi ya da kurumların sosyal medya hesaplarını yöneterek ve bu hesapların reklam çalışmalarını yaparak da, para kazanabilirsiniz. Hesap bilgileriyle giriş yaptıktan sonra anlaşma şartlarına uygun bir şekilde paylaşımlar yapıp ihtiyaç duyulması halinde reklam çalışmalarını düzenlemek, size para kazandırabilecek bir diğer yöntemdir.

Bunun için Sosyal medya danışmanlığı ile para kazanmak başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Bunların dışında, birçok internetten para kazanma yolları bulunmaktadır. Ancak en fazla tercih edilen ve kazandıran yöntemler yukarıda sayılan yöntemlerdir. Yukarıda bahsi geçen yöntemlerin dışında, sitemizde internetten nasıl para kazanılır? Sorusuna cevap vermek adına yazdığımız yazıları okuyarak, sizde kısa sürede çalışmalarınıza göre çeşitli miktarlarda paralar kazanabilirsiniz.

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

 • Facebook ile İnternetten Para Kazanma – Oyun Pixel5 ay önce
 • […] ve hizmet satışında başarıyı yakalamıştır. Rekabetin internet ortamına taşınması ise, internetten para kazanma yolları arasında farklı birçok yeni modelin ortaya çıkmasını sağladı. Sitemizde internetten nasıl […]

 • Tema ve Eklenti Kodlayarak İnternetten Para Kazanma | Oyun Pixel – Güncel Oyun Dünyası1 sene önce
 • […] İnternetten para kazanma yolları arasında farklı seçenekler arıyorsanız, aşağıdakilere de göz atabilirsiniz. […]

 • Oyun Hesapları Satarak İnternetten Para Kazanmak | Oyun Pixel1 sene önce
 • […] İnternetten para kazanma yolları arasında aslında fark edilmeden büyük bir sektör haline gelen oyun hesapları ve oyun içinde kullanılan farklı unsurları satmak, bu işi profesyonelce yapan insanlara büyük paralar kazandırıyor. Oyun hesapları satarak internetten para kazanmak hakkında merak edilenleri, yazımızın devamında sizlerle paylaştık. […]

 • Stok Fotoğraf Satarak İnternetten Para Kazanma | Oyunpixel.com1 sene önce
 • […] ne kadar internetten para kazanma yolları arasında ülkemizde yaygın olmayan bir sistem olsa da, bir yandan fotoğrafçılık gibi bir […]

 • E-Kitap Yazarak İnternetten Para Kazanma | OyunPixel Oyun Haberleri1 sene önce
 • […] İçerik: İnternetten para kazanma yolları başlıklı yazımızda, internetten farklı yöntemlerle nasıl para kazanacağınız hakkında […]

 • Forum Sitesi Kurarak İnternetten Para Kazanma Yöntemleri – Oyunpixel1 sene önce
 • […] İçerik: İnternetten para kazanma yolları başlıklı yazımızı okuyarak, internetten farklı para kazanma metotları hakkında bilgi […]

 • Youtube İle İnternetten Para Kazanma | Oyun Pixel – Güncel Oyun Dünyası1 sene önce
 • […] İnternetten para kazanma yolları serimizden birisi olan Facebook ile para kazanma yolları hakkında detaylı bilgiler veren yazımızı okuyarak, Facebook’tan nasıl para kazanacağınız hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-2709372086551659", enable_page_level_ads: true }); Youtube İle İnternetten Para KazanmaYoutubedan para kazanmakyutuptan para kazanma Benzer İçerikler Anasayfa Youtube Telif Hakkı Nedir ? Haberler Google YouTube Gaming Servisinin Fişini Çekti Anasayfa Enes Batur Gerçek Kahraman Fragmanı Çıktı! Anasayfa YouTube’da Canlı İzleme Rekoru Kırıldı Anasayfa 9 Yaşındaki Youtuber Hayatini Kaybetti Anasayfa YouTube Türkiye’de En Çok İzlenen 10 Müzik Videosu […]

 • CS:GO KODLARI | Oyun Pixel – Güncel Oyun Dünyası1 sene önce
 • […] İnternetten Para Kazanma Yolları […]

 • Buse gürbüz1 sene önce
 • Yazını için teşekkürler. ben de blog yazarak para kazanma başlığında bir araştıra yapıyorum bu konuda da bizleri bilgilendirirseniz çok sevinirim. İnternetten para kazanma çeşitleri gerçekten çok fazla çünkü.

 • Ahmet Kerba1 sene önce
 • Bu uzun ve güzel içerik için teşekkürlerimi sunarım. Gayet güzel bilgi derlemesi olmuş. İnternetten para kazanmak hakkında araştırma yapıyorum fazlasıyla işe yarayacak gibi gözüküyor. Umarım diğer vereceğiniz makaleler de bu gibi başarılı olur youtube ile para kazanmak makalesini heyecan ile bekliyorum

 • Mehmet Gürsoy1 sene önce
 • internetten para kazanma yöntemleri hakkında bir çok yazı okudum fakat sizlerin yazısı gerçekten dokunaklı oldu. Bir çok insana yön verebilecek ince noktalara değinmişsiniz. İşini bilene internetten para kazanmak gerçekten çok kolay.

Sıradaki içerik:

Doom Eternal’ın 2v1 Modu Videosu Yayınlandı

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478