İçişleri Bakanlığından GTA 5 Videosu !

Türkiye Cumhuriyeri İçişleri Bakanlığı, trafikte yaya önceliğini ön plana sürmek için eğlenceli bir şekilde Youtube, GTA V oyununda yapay zekalar ile video kaydı yaptı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde sunulmuş olan ” Trafikte yaya önceliği” kanun teklifinin kabul edilmesinin. Karayolları Trafik kanunu’nun 74.  maddesi konusu ile alakalı düzenlemenin yapıılmış olmasının sonrasında 2019 yılı, İçişleri Bakalnlığı tarafınca “Yaya Öncelikli Trafik Yılı” Olarak ilan edildi.

gta 5 yaya

İçişleri Bakanlığı, şimdiye kadar düzenlemiş olduğu kampanyalar ve reklamlar ile bu konuya azami özeni göstermekte. Hem yayaların hem de araç sahiplerinin yaya önceliği kuralına alışmaları, trafikte gerekli olan düzenin sağlanması amacı ile gerçekleştirilen kampanyalara bir yenisini ekledi.

İçişleri Bakanlğı, YouTube’den yayınlamış olduğu video ile konuya farklı bir bakış açısı vererek gençlerin de ilgisini çekti. Bu düzende GTA V oyununun içerisinden alınmış olan görüntüler ile bir video oluşturuldu. Oyundaki yapay zekaların trafikteki davranışlarını gösteren sahnelerden oluşan video 2 dakika uzunluğunda ve Türk polisi eklentili bir video oldu.

Yeni IPhone XE Tasarımları Medya’ya Sızdı!

Üretilen videoda trafikte normalde olan yaya önceliğinin farklı durumlarda nasıl işlenmesi gerekiğini bizlere eğlenceli bir şekilde sunuyor. Konu ile alakalı farklı durumların ise oyun görevleri şeklinde kurgulandığı videoda, araçlar kurallara uyduğunda ise GTA serisinin klasik “Görev Başarılı” ekranı ( Mission Passed ) ekranı karşımıza gelmekte. Son görevde ise oyunun ana karakterlerinden birisi olan Michael’ın kurala uygun hareket etmediği. Sonrasında telefonuna EGM tarafından gönderilen sms ile kanun gereği 488 Türk Lirası para cezası yediği gözükmekte.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

  • Batols1 sene önce
  • Bakanlıkların gençlere yönelik böyle oyun videoları hazırlamaları gayet güzel bence de

  • Tesettürlü Elbise1 sene önce
  • Süper yapmışlar, yapanların ellerine sağlık şimdiden

Sıradaki içerik:

50 TL Değerindeki Ücretsiz Steam Kodu !!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478