Huawei teleofonlara Android Geri Geliyor

huawei app gallery

Merhaba OyunPixel takipçileri bugün sizlere büyük bir iddiayı aktaracağız. Ortaya atılan iddialara göre Google lisans için ABD’ye başvurdu. Yorumlarınız bizler için çok değerli, sizlerde aşağıdan bu iddia ile ilgili fikirlerinizi, yorumlarınızı belirtmeyi unutmayın!

Huawei telefonlara android geri mi geliyor?

Bildiğiniz gibi bir süredir Huawei telefonlardan android servislerinin desteği kesilmişti.

Ortaya atılan son iddialara göre Android ve Google Play Store’un genel başkan yardımcısı Samir Samat, Huawei ile yeniden birlikte çalışmak için ABD’ye lisans başvurusunda bulundu.

huawei app gallery

ABD yönetiminin Çin’e aldığı ticaret ticaret yasağı bir çok konuyu etkilemişti en çokta cep telefonu pazarını.

Çünkü Huawei, akıllı telefon sektörünün bir numarası olmak istediğini her fırsatta dile getiriyor, bu yolda da emin adımlarla ilerliyordu. Ancak  ticaret yasağı kararının Google ile Huawei arasındaki ticareti askıya alması, Huawei telefonlarda Google Servisleri’nin olmamasına yol açtı ve bu da hem Huawei’yi aynı zamanda da Huawei müşterilerinide çok etkiledi.

en iyi telefonlar

Huawei ile ticaret yapmak isteyen şirketlerin bir lisans programına dahil olması gerektiği ve ancak bu lisans kapsamında ticaret yapılabileceği belirtildi. Pek çok ABD’li teknoloji devi, Beyaz Saray’ın bu kararının ardından lisans alabilmek için başvuru yaptı. Google ise bugüne dek bu konuyla ilgili sessiz kalmıştı.

Alman basınına göre, Google Play’den sorumlu olan Samir Samat’ın  verdiği bir röportaja göre harekete geçen teknoloji devi Google, Huawei ile tekrardan ticaret yapabilmek için gerekli kurumlara başvurularını yaptı.

ABD hükümeti bu anlaşmaya onay verirse Huawei firmasının cep telefonu piyasasında ki durumu normale dönecek diyebiliriz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Yeni GTA Oyunu Gta 6 Geliyor

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478