Huawei HongMeng OS için başvuru yaptı!

HongMeng OS

Başlıklar

Huawei’nin HongMeng OS adı için Türkiye’de patent başvurusunda bulunduğu ortaya çıktı. Peki, Huawei HongMeng OS ile neler sunacak?

Android ile arası bozulan Huawei, çareyi kendi işletim sisteminde arayacak gibi görünüyordu. HongMeng OS olarak isimlendirilmesi beklenen yeni işletim sistemi için bugün Türkiye’de bir girişimde bulunuldu. Huawei’nin, HongMeng OS’in isim hakkı için Türkiye’de patent başvurusu yaptığı ortaya çıktı.

Huawei Türkiye’de yatırım yapabilir!

Huawei’nin HongMeng işletim sisteminin, akıllı telefon ve tabletlerin yanısıra, bilgisayarlar, televizyonlar, otomobiller ve akıllı giyilebilir cihazları da desteklemesi bekleniyor. Huawei’nin tüketici grubunun CEO’su Yu Chengdong, daha önce şirketin kendi işletim sisteminin, bu sonbaharda piyasaya sürülebileceğini açıklamıştı.

ABD’nin her ne kadar Huawei’ye 90 günlük geçici bir süre tanısa da, Çinli şirketin, en kötü senaryo kapsamında Android dışında var olabilmek için çalışmalarına hız verdiği biliniyor.

Apple iMovie güncellendi!

Bunun için kendi işletim sistemini geliştirme ve Google Play’e alternatif olarak kendi uygulama mağazası AppGallery’ye odaklanan Huawei, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu pek çok ülkede “HongMeng” için ticari marka başvurularını yapmış durumda.

HongMeng OS

Bu kapsamda Türk Patent ve Marka Kurumu’na “HongMeng” adıyla marka koruma başvurusu ise 28 Mayıs 2019 tarihinde yapıldı. İşletim sistemi ve buna benzer hizmetler alanında yapılan bu başvurunun, şu anda Türkiye’de Türk Patent ve Marka Kurumu’nun ‘şekli inceleme aşamasında bulunduğu belirtelim.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

iOS 12.4 Beta 4 çıktı! İndir!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478