Huawei Android kullanamayacak!

Huawei Android

Google, bugün sürpriz bir şekilde Huawei’nin Android lisansını iptal etti. Artık Huawei Android kullanamayacak! İşte detaylar!

Son dönemde yıldızı parlayan Huawei, akıllı telefon satışlarında Apple ve Samsung’u yakalamayı hatta bazı alanlarda geçmeyi bile başarmıştı. Ancak Amerika Birleşik Devletleri ile Çin arasındaki gerginlik Huawei’nin sonu oldu. Google, teknoloji dünyasını sallayan bir karara imza attı. İnternet devi, Huawei’nin Android lisansını iptal ettiğini açıkladı. Peki, bu ne anlama geliyor?

Huawei Android kullanamayacak!

Android bildiğiniz gibi açık kaynaklı bir işletim sistemi. Ancak bu işletim sistemi Google’ın servisleri ile desteklendiğinde bir anlam ifade ediyor. Huawei, bundan sonra üreteceği telefonlarda maalesef ki Android’in sadece açık kaynaklı sürümünü kullanabilecek. Huawei telefonları hem güncelleme almayacak hem de yeni modellerde Play Store gibi Google servisleri resmi olarak kullanılamayacak.

Valve Steam En Çok Oynanan Oyunlar!

Huawei’nin akıllı telefon pazarından silinmesine neden olacak olan bu hamle için firma oldukça ilginç bir tutum sergiliyor. Huawei CEO’su bu kararın yanlış olduğunu ve geri adım atmayacaklarını belirtiyor. Bu açıklama ile kendi fişini çeken firmanın ilerleyen günlerde geri adım atmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Google’ın ardından Intel ve Qualcomm’un da Huawei ile olan ilişkilerini askıya aldığını belirtelim. Bakalım Çin’in yükselen yıldızı nasıl bir aksiyon alacak?

Huawei Android

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

League of Legends MSI 2019 Şampiyonu G2 Esports Oldu

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478