Hindistan Aya İniş Yaparken Sinyaller Kesildi !

Hindistan’ın Chandrayaan-2 uzay aracı Ay’a iniş gerçekleştirmeyi planlıyordu.  Çalışmaların tamamlanmasının ardından fırlatmaya hazır olan Chandrayaan-2, 22 Temmuz 2019 tarihinde Satish Dhawan Uzay Merkezinden Aya fırlatılmıştı. Hindistan Aya iniş yapabildi mi?

Barış Özcan’ın da canlı yayın ile bizlere izlettiği bu aya iniş projesinde yaşanan sıkıntı herkesi meraklar içerisinde bıraktı.

Tosla Kart Nedir, Nasıl Alınır

Ay’a İniş Yaparken Bağlantı Koptu !

Fırlatma öncesi açıklanan verilere göre bu projenin olumlu olma olasılığı %35 – %40 oranlarındaydı fakat inişe 2 saat kala fırlatılan araç ile bağlantı tamamen kesildi. Şuan uzay aracının ne durumda olduğu hakkında hiç bir durum mevcut değil. Tahminlere göre sadece bağlı koptu ve farklı bir bölgeye iniş gerçekleştirildi. Diğer bir tahmin ise proje başarısız oldu ve uzay aracı düştü ve astronotlar hayatını kaybetti. Hindistan aya iniş yapabildi mi halen daha merak konusu.

Ülkenin proje üzerinde 11 senedir çalıştığı duyurulurken şuanda tek merak konusu ise araca ne olduğu. Güncel gelişmelerden sizleri de haberdar edeceğiz takipte kalın.  Canlı yayın özetini izlemek isteyenler   aşağıdaki videodan takip edebilirler.

Hindistan aya indi mi ?

İrtibatın 2 saat kala kesilmesi sonucu hala net bir veri elde edilmiş durumda değil. Uzun zamandır proje üzerinde çalışan ülke halen daha net bir açıklama yapmadı. Bazı söylentilere göre Amerikanın da bu inişe engel olduğu söylenmekte. Güncel gelişmelerden sizleri de haberdar edeceğiz.

 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Tosla Kart Nedir, Nasıl Alınır

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478