HER OYUNCUNUN HAYALİ, MUTLU OYUNCU TOPLULUĞU.

Merhabalar. Oyun severler olarak hepimiz, oynadığımız oyunların bazı özelliklerinden şikayetçiyizdir. Bazı oyunların içindeki hatalar, optimizasyon sorunları, oyun toplulukları….
Kendimiz ve oyun arkadaşlarımızın oyun içinde geçirdikleri zamanın kaliteli geçmesi adına yapılması gerekenleri sadece oyun geliştiricileri ve destek birimlerine yıkmak haksızlık olur. Belki hiç birimiz direkt olarak düzeltip sorunları gideremesek de en azından topluluk içindeki kaliteyi korumak için hepimize belli görevler düşüyor.

 

 

CS:GO,LoL gibi popüler oyunlar, benim arkadaş ortamım ve internet üzerinde duyduğum ve oyuncuların topluluk hakkında en çok şikayet ettikleri oyunlar. Hileler, oyuncuların beceri yetersizlikleri, oyun içi hatalar ve hatta oyunların mekanikleri ve oynanışları gibi bir çok konuda şikayetler ediyor ve eleştiriler duyuyoruz. Oyun içindeki teknik ve oynanış kısmını düzeltmek her ne kadar geliştiricilerin yegane görevi olsa da her oyuncu kendi davranışlarına dikkat ettiği taktirde oyun içi topluluğun büyük derecede ilerleme kaydedeceğini düşündüğüm için bugün size bu yazımda bazı tüyolar vermek istiyorum.

İŞTE HER OYUNCUNUN DİKKAT ETMESİ GEREKEN İPUÇLARI
  • Oyun içinde sizi sinirlendiren bir durum olduğunda kendinizi rahatlatıp sakinleşmeye çalışın. Oyun oynamanın asıl amacının eğlence olduğunu ve sinirlenmenizin karşılaştığınız durumu değiştirmeyeceğini kabullenin.
  • Oyun içinde hile yapan birine rastlarsanız hemen raporlayın. Chat içinde onunla konuşmaya çalışmayın. Olabildiğince sakince hile kullanılıyor olduğunun farkında olduğunuzu belirtmeniz karşınızdaki oyuncunun raporlanacağını düşünüp hile kullanmayı kesmesini sağlayabilir. Çoğu oyun, kullanıcılarınn hile kullanmasını istemediğinden, raporlarınızın dikkate alınmadığını düşündüğünüzde direkt olarak destek birimine başvurmaktan çekinmeyin. Huzurlu bir ortamda olmak sizin de hakkınız ve sonuna kadar kullanın!
  • Diğer oyunculara karşı nazik olun. Oyuncuların becerilerinin yetersiz olması veya hile kullanıyor olmaları onlara küfür,hakaret edebileceğiniz anlamına gelmediği gibi destek ekibinin sizi banlamaktan vazgeçmesini asla sağlamayacaktır. Nezaket, oyunu kazanmanızı sağlamasa da, hayatınızda bir insan olarak sahip olduğunuz kaliteyi arttırır ve sevilirsiniz. Hatasını gördüğünüz oyuncuyu yönlendirerek hem olası bir gerinlikten kaçınır hem de karşınızdakinin sizi dinlemesini sağlayabilirsiniz. Ne de olsa tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır derler.
  • Hepimiz oyun sırasında karşılaştığımız olayları ve insanları başkalarıyla paylaşıyoruz. Oyun içerisinde
    gördüğünüz hata ve sorunları geliştiricilere iletin, oyunun gelişmesine yardımcı olun.
  • En önemlisi, eğlenin! 🙂 Oyunlar hayatımıza bir eğlence olarak girdiler. Şu anda gelir kaynağı ve içerik üretiminde büyük rol oynayan bilgisayar oyunlarının asıl amaçlarını unutmayın! Oyunpixel adminleri , editörleri , aynı zamanda birer oyuncu olarak, hepinize iyi eğlenceler diliyoruz 🙂
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

  • Günün Özeti ( 25 Mart ) – OyunPixel3 sene önce
  • […] -)  HER OYUNCUNUN HAYALİ, MUTLU OYUNCU TOPLULUĞU. Buradan […]

Sıradaki içerik:

FAR CRY 5’İ 10 DAKİKADA BİTİREBİLİRSİNİZ!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478