Google’dan Adblock açıklaması!

adblock

Başlıklar

Google, Adblock eklentileri için yüreklere su serpen açıklamasını nihayet yaptı. İşte Google’ın reklam engelleme eklentileri açıklaması!

Google, Chrome’un eklenti politikasını geçtiğimiz aylarda değiştireceğini açıklamıştı. Yeni manifestoya göre reklam engelleme eklentilerini kullanmak mümkün olmayacaktı. Google da bu duruma bir açıklık getirmek için bugün bir açıklama yaptı.

Google’ın açıklamasının özetinde reklam engelleme eklentilerinin bu değişiklikten etkilenmeyeceği belirtiliyor. Ancak yine de kullanıcı verilerini toplayan eklentiler Chrome mağazasından çok yakında kaldırılacak.

Google’ın Adblock açıklaması!

Web Request API’ını, reklam engelleyicileri de dahil olmak üzere birçok popüler uzantı tarafından kullanıldığından, bu tartışmalı bir değişiklik oldu. Reklam engelleyicilerin geliştirilmesini veya kullanıcıların reklamları engellemesini engellemiyoruz.

Bunun yerine, içerik engelleyiciler de dahil olmak üzere geliştiricilere, kullanıcıların gizliliğini koruyacak şekilde uzantılar yazmalarına yardımcı olmak istiyoruz.

Bu değişikliklerin, geliştiricilerin uzantılarının çalışma şeklini güncellemelerini gerektireceğini biliyoruz. Bununla birlikte, kullanıcıların üçüncü şahıslarla paylaştığı hassas verileri sınırlamalarını sağlamak ve aynı zamanda kendi gezinme deneyimlerini iyileştirme yeteneği vermek için doğru seçenek olduğunu düşünüyoruz.

Fortnite 9.21 çıktı! İndir!

Manifest V3 tasarımının birçok yönünü yinelemeye devam ediyoruz ve geliştirici topluluğuyla birlikte, hem uzantıların bugün kullandığı kullanım senaryolarını çözen hem de kullanıcılarımızı güvende ve kontrol altında tutan çözümler bulmak için çalışıyoruz.

adblock

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

  • StevMete1 sene önce
  • Google işini biliyor da reklamlar önemli

Sıradaki içerik:

Fortnite 9.21 çıktı! İndir!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478