Google Pixel 4’ün Nasıl Görüneceği İle ilgili Görseller Sızdırıldı

Google Pixel 4 ne zaman çıkacak” “Google Pixel 4 özellikleri” gibi sorularının cevabı 15 Ekimde yeni modeli olan pixel 4’ün tanıtımına hazırlık yapan Google tarafıdan “Made By Google” etkinliğinde yanıt bulacak. Yazımızda Google’nin yeni modelinin nasıl olacağına yönelik yapılan iddiaları paylaşacağız.

Google’nin  yeni çıkaracağı telefonu Pixel 4‘e sayılı günler kala, telefonun bir çok özelliği bu güne kadar ortaya atılan sızıntılar ile neredeyse biliniyor. Telefonun özellikleri hakkında bilgiler sosyal medya üzerinden birden çok kez paylaşıldı.  Sosyal medya üzerinden bir çok sızıntının gündeme geldiği  Google Pixel 4 bu kez yeni bir iddia ile gündeme geldi.  Ünlü Amerikalı blog yazarı Evan Blass’ın, Twitter hesabı üzerinden paylaştığı görüntülerin, Pixel 4’ün resmi modelinin görselleri olduğu iddiasında bulundu.

Xiaomi Mi Mix Alpha Tanıtım Videosu Yayınlandı

Bu seferki iddianın Evan Blass gibi önemli bir kişi tarafından gelmesi, bu paylaşımın doğruluğunu  arttırıyor. Bu paylaşımdaki görsellerin resmi olmadığını belirterek. Google’nin, diğer firmalarca oldukça popüler halde olan çentikli ekran tasarımını tercih etmediğini, geleneksel olarak adlandırılan ön ekran tasarımıyla telefonu çıkaracağı görülüyor.  Ön kamera, ekranın üst tarafında bulunacak aynı zamanda yüz tanıma özelliği olacak

Modelin arka yüzüne bakacak olursak yeni İphone modellerinde gördüğümüz gibi kare alan  içerisine alınmış 2 kamera yer alacak. Daha önceleri atılan iddialarda arkadaki kameralardan biri 8x zoom yapma özelliğine sahip 16 megapixel telefoto kamera, ana kamera ise 12 megapixel çözünürlükte olacağı. Kamerasında dijital tek yansımalı kamera (DSLR) özelliğine sahip olacağı ve fotoğraf makinesi çekimine yaklaşan fotoğraflar çekilebileceği söyleniyor.  Bu iddialar doğru ise Google’nin yeni modeli 4.9 Hertz yenileme hızında 5.7 inç OLED ekran özelliğinde olacak.  XL modelinde ise 6.3 inç olacağı iddiası bulunuyor. İki modelinde içerisinde Qualcomm Snapdragon 855 işlemcisi ve 6 GB RAM bulunduğu da iddialar arasında.

Ortaya atılan güncel iddialardan biri de otomobil kazası geçiren kişilere yardımcı olan Kişisel güvenlik uygulaması bulunacağı yönde. Bu uygulama, kaza geçirildiğini anlayacak ve sağlık ve emniyet kurumlarına bildirimde bulunacak. Bu uygulamanın ilk Amerika da test edileceği söylentiler arasında. Ayrıca ses uygulamasının da olacağı yönünde iddialar bulunuyor. Bu uygulamada otomatik ve sesli arama özelliği olacağı, otomatik kayıt ile kaydettiğiniz sesi metine çevirme özelliğinin, sesli arama da ise kaydettiğiniz sesin belirli kısımlarını bulmak için arama yapılabildiği söyleniyor. Uygulamanın şimdilik tanıyabildiği seslerin; kahkaha, müzik, konuşma, kedi, kuş, köpek, alkış sesleri olduğu ve İnternet bağlantısı olmadan Google drive’a seslerin yüklenebildiği ve kullanabildiği belirtiyor.

 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Sosyal medyadan kaynaklı güvenlik sorunları

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478