Google Fit iPhone’a geldi!

Google Fit

Google’ın sağlık odaklı uygulaması Google Fit Android’den sonra şimdi de iPhone’a geldi. Bakalım Google Fit neler sunuyormuş?

Google, sağlık konusundaki atılımını Fit adını verdiği uygulama ile gerçekleştirmiş. İlk olarak Android Wear saatler için geliştirilen Fit uygulaması Android telefonlarda; yakılan kalori, yürüyüş ve kalp ritmi gibi bulguları gösteriyordu.

Teknoloji devi şimdi de bu uygulamasını uzun bir süreden sonra iPhone’a getirdi. Apple Watch ve Sağlık uygulaması ile entegre bir şekilde çalışan Fit uygulaması, sağlık verilerinizi kolayca görüntülemenizi sağlıyor.

Google Fit uygulaması neler sunuyor?

Kardiyo Puanı: Kalbinizin daha fazla kan pompalamasına neden olan aktiviteler hem kalp hem de zihin sağlığınıza inanılmaz faydalıdır. Köpeğinizi yürütürken biraz tempoyu artırmak gibi orta düzeyde bir dakikalık aktiviteden bir Kardiyo Puanı, koşmak gibi daha yoğun aktivitelerde ise iki kat puan kazanırsınız.

AHA ve WHO’nun önerdiği fiziksel aktivite seviyesine erişmek için haftada beş gün 30 dakikalık tempolu yürüyüş yeterlidir. Bu seviyede bir aktivitenin kalp rahatsızlığı riskini azalttığı, uyku kalitesini artırdığı ve genel zihin sağlığını iyileştirdiği belirlenmiştir.

Google Chrome Güncellemesiyle Artık Bilgilerimize Erişilemeyecek

Antrenman Takibi: Analizleri görün ve koşu, yürüme, bisiklete binme aktivitelerinize ait istatistiklerinizi öğrenin. Google Fit, nabzınızı, hızınızı, adım sayınızı, rotanızı ve diğer bilgileri kaydetmek için telefonunuzun ve akıllı saatinizin sensörlerini kullanır.

Hedef İzleme: Kardiyo Puanı ve Hareket Dakikası için günlük ilerleme durumunuzu görün. Hedeflerinize her gün ulaşıyor musunuz? Kalp ve zihin sağlığınızı korumanız için kendinize meydan okuyabilmenize olanak vermek amacıyla Google Fit hedeflerinizi ayarlamanıza yardım eder.

Uygulamayı iPhone için buradan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Google Fit

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Google Chrome Güncellemesiyle Artık Bilgilerimize Erişilemeyecek

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478