Google Chrome Yeni Sekme Özelliği

Dünya üzerinde en çok kullanılan internet tarayıcılarından olan Google Chrome yeni sekme özelliği getiriliyor. Sekmeleri yönetme konusunda fazlasıyla kötü bir üne sahip olan Google, yapacağı yenilikler arasında sekme özellikleri ve tema özelleştirmeleri de bulunmakta. Yapılacak olan Google Chrome güncelleme detayları için aşağıya doğru inebilirsiniz.

İnternet de dolaşırken ziyaret etmek istediğimiz siteleri birçok sekmeye sıra ile alıp gezmeyi hepimiz çok seviyoruz ve bu durumda 40 tane sekmeye sahip oluyoruz.  Hangi sayfada ne içeriği olduğunu unuttuğumuzda Google Chrome bunu bizim için kolaylaştırmıyor. Açtığımız sekmelerin üzerine mouse imleci ile geldiğimizde bir kaç saniye bekleyip detayları görmemiz gerekmekte.

Google Chrome Güncelleme

Google, artık bu olayı tamamen geliştirme ve değiştirme yoluna girdi. Yeni açtığımız sekmeler üzerinde artık beklememize gerek kalmadan, çok daha basit bir şekilde hangi sekmenin ne içeriğe sahip olduğunu bizlere gösterecek. İlk olarak Safari ve Microsoft Edge tarayıcılarında yapılacak olan bu güncellemeyi, Chrome’a ise ne zaman geleceği farklı bir konu durumunda.

Yeni yapılacak olan Google Chrome Güncellemesinde sekme özelliği şu şekilde olacak ;

Yeni gelecek olan bu özellik, üst tarafta da görebileceğimiz gibi yalnızca sekmelerin isimleri göstermekte fakat Google, yakın zamanda yan sekmelerin ön izlemelerinin de gösterilebileceğinin sözünü kullanıcılara iletti. Her gün milyonlarda kullanıcıya ulaşan tarayıcı, daha basit ve işlevsel bir hala getiriliyor.

Yeni Güncelleme ile gelen diğer özellikler sekmeler ile sınırlı kllmayacak. Google Chrome güncelleme için yapılan planlar arasında adres çubuğu da geliştirilerek çok daha hızlı ve net sonuç vermesini sağlamak da var. Bu özellik ile hava durumu, etkinlikler,çeviriler ve daha fazla özellik çok seri bir şekilde öğrenilebilecek.

Google Chrome Tema Ayarları

Google Chrome tarayıcısına gelecek olan başka bir özellik ise tema ayarları ile oynamayı sevenler için geliyor. Google, chrome temalarının renklerini çeşitlendiriyor ve tema renklendirmelerini artık tema ile sınırlı bırakmamakta.

Yeni yapılacak olan güncellemenin ne zaman geleceği hakkında ise net bir açıklama yapılmamasına rağmen,  kullanıcılar heyecan ile beklemekte. Google firmasının yapmış olduğu açıklamalara göre bizleri sevindirecek olan yeni özellikler, tahminen sonbahardan sonra aktif duruma gelecek. Güncel Teknoloji Haberleri için bizleri takip etmeyi unutmayınız.

 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Kariyer Geliştirmek İçin Sosyal Medyadan Faydalanmak

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478