Chrome Karanlık Mod Geliyor

google karanlık mod

Kullanıcıların uzun süredir merakla beklediği Chrome Karanlık Mod özelliği sonunda geldi. 74. Sürümündeki betasında  ortaya çıkan özelliği dışında, Chrome 74 betasında  bir kaç yeni özellikte sunuyor.

Chrome Karanlık Mod özelliğini yayınladı

Kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen tarayıcı olan Google Chrome, uzun süredir merakla beklenen ve istenen özelliği kullanıma sunuyor. Chrome’nin 74 beta sürümüyle beraber çıkan karanlık mod özelliğinin genel olarak tüm kullanıcılarına kısa bir süre içerisinde sunması bekleniyor.

Apple Özel Etkinliği Canlı Nasıl Izlenir?

Windows, Linux ve Mac de yayınlanan 74 beta sürümünde görülen karanlık mod özelliği, gece ya da karanlık ortamda çalışmayı kolay hale getirmeyi amaçlıyor. Bu özellik kullanıma sunulduğunda Windows da ayarlar kısmından bu özelliği koyu ya da açık olarak ayarlayabilmek mümkün.

 

Ayrıca  Animasyonları kaldırma ve hareketleri azaltma seçeneklerini de kullanıcıların beğenisine sunan Chrome betasında, gözlerin yorulmaması için bir çok seçenek sunmuş durumda.
Getirilen yeni özellikler hakkında açıklama yapan Google geliştiricisi Thomas Steiner “Süslü efektler, göz yoran reklamlar, animasyonlar ve otomatik oynatılan videolar bazen çok can sıkabiliyor. Hareketi ve animasyonu azaltma özelliğiyle birlikte geliştiriciler daha az hareket içeren sayfalar oluşturarak kullanıcıları memnun edebilirler. Buna otomatik video oynatmanın kaldırılması ve belirli kullanıcılara özel olarak sayfaların yeniden tasarlanması da dahil.”  diye açıklamada bulundu.

 

 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Sirinin Mucidi Denizli’li Bir Çoban!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478