Google Allo nedir? Nasıl kullanılır?

Geçmişte farklı birkaç uygulamanın özelliğini taşıyan Google Allo nedir, nasıl kullanılır? Sorusunun cevabını ve uygulama hakkındaki diğer detayları sizinle paylaştık.

Google Allo nedir?

Uygulamanın Google tarafından geliştirilmiş akıllı ve hızlı bir mesajlaşma uygulaması olduğunu söyleyerek, kısaca Google Allo nedir? Sorusunun cevabını verebiliriz. Sticker kullanma, karalamalar ve akıllı cevaplamalar gibi, farklı özellikleri sunması uygulamayı diğeri mesajlaşma uygulamalarına yakın bir konuma getiriyor.

Ancak diğerlerinden en önemli farkı, hazır cevap seçeneğini sunmasıdır. Uygulamanın Facebook Messenger ve Whatsapp gibi dünyada en fazla tercih edilen mesajlaşma uygulamaları ile yarıştığını, rahatlıkla söyleyebiliriz.

Google Allo özellikleri nelerdir?

Yukarıda birkaç özelliğinden bahsettiğimiz uygulamanın en önemli özelliklerinden biri de, Whatsapp gibi uçtan uca görüşmeleri şifrelemesidir. Bu sayede gizlilik Alo uygulamasında, daha fazla öne çıkmaktadır. Bir Google uygulaması olmasının en büyük avantajı ise, uygulamanın Google Asistan ile beraber Entegre bir şekilde çalışıyor olmasıdır. Bu sayede kullanıcılar sohbet esnasında sohbeti terk etmeden, Google üzerinden aradıkları bilgilere çok rahat bir şekilde ulaşabiliyorlar. Tabii ki en önemli özellikleri arasında yukarıda bahsettiğimiz hızlı cevaplama özelliği de, öne çıkan özellikleri biridir.

Test kullanımına Yaklaşık 5 yıl önce başlamasına rağmen henüz herkes tarafından bilinmeyen Google Allo, Whatsapp uygulamasının yerini alır mı bilinmez ama en azından onun kadar kullanılabilir olduğunu söylemek mümkündür.

Google Allo ile yapılabilecekler nelerdir?

Uygulama için kesinlikle Whatsapp’la Facebook Messenger’ın harmanlanarak, yeni bir uygulama ortaya çıkarıldığını söylemek mümkündür. Ancak Messenger ve Whatsapp’tan ayıran en önemli özelliği hazır cevap ve Google Asistan ile Entegrasyonu dur. Sohbet esnasında arkadaşınıza çevrenizde olup biteni gösterebilir, Google çeviri uygulamasından sohbetten çıkmadan yararlanabilir ve Google üzerinde çeşitli aramalar yapabilirsiniz. Bunların hepsini sohbetten çıkmadan yapabilir olmanız, uygulamanın en büyük özellikleri olarak öne çıkmaktadır.

Oyun ve en güncel teknoloji haberleri ve bu alanlardaki en güncel bilgileri kaçırmamak için, web sitemizi sık kullanılanlar listenize ekleyebilirsiniz.

Önerilen içerik; WHATSAPP BUSINESS GELİYOR ! başlıklı yazımızda, Google Allo benzeri mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp’ın Business özelliği hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

GTA 5 İndirim Fırsatı

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478