GetContact Uygulama Mağazalarından Kaldırıldı

Başlıklar

Arayan kim veya Arayanı bul ismi ile de bilinmekte olan uygulama, tamamen mağazalardan kaldırıldı. Karşıdaki arayan kişinin kim olduğunu öğrenmeniz artık çok da basit değil. Detaylı açıklamayı sizler için haber içeriğinde yazdık.

Arayan Kim Uygulaması Kaldırıldı

” Numaramı kim nasıl kaydetmiş “merakına son veren GetContact uygulaması , kişisel verilerin gizliliğini ihlal etmesi nedeniyle App Store ve Play Store’dan kaldırıldı.

Türkiye’de bir anda fırtınalar estiren GetContact, iPhone ve Android cihazların uygulama mağazalarından silindi.

arayan kim

Başka kişilerin telefon rehberlerinde nasıl kayıtlı olduğunu merak eden kullanıcılar, numara sorgulaması yapabilmek için bu uygulamalara yoğun ilgi gösterdi.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) ve Kişisel Verileri Koruma Kurumu (KVKK),  milyonlarca insanın indirdiği; App Store ve Google Play listelerinde rekora ulaşan GetContact uygulamasıyla ilgili uyarıda bulundu.

Türkiyede erişime kapatıldı . Uyarıların ve gelen milyonlarca şikayetin ardından herhangi bir açıklama yapmadan Apple ve Google, uygulamaya Türkiye genelinde erişimi kapattı.

 iCloud uygulamasının hacklenmesinden sonra Apple , GetContact konusunda kararını net bir şekilde ortaya koydu.

APPLE VE GOOGLE MAĞAZASILARINDAN KALDIRILDI

Milyonlarca kişinin kişisel numarasını toplayan uygulama, 29.03.2018 tarihi itibari ile App Store’dan kaldırıldı.Apple’ın bu kararından sonra Google da GetContact’ın kişisel bilgilerin gizliliğini ihlal ettiğine karar verdi. Uygulama App Store’dan sonra Play Store’dan da kaldırıldı.

 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

VALVE tarafından geliştirilen Artifact’ın videosu yayınlandı

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478