General Mobile Android Q için açıklama yaptı!

General Mobile Android Q

General Mobile Android Q için açıklama yaptı. General Mobile Android Q yazılımının çalıntı olmadığını söylüyor. İşte detaylar.

GM 9 Pro ve GM 8 modelleri için Android Q Beta programını başlatan General Mobile’ın, bu yazılımı XDA sitesinden bir geliştiricinin hazırladığı yazılımı portlayarak sunduğu iddia edilmişti. Bugün ise General Mobile tarafından konuyla ilgili ilk resmi açıklama geldi.

General Mobile cephesi yazılımın bir port olmadığını Google’ın yayınladığı Android Q sürümünü değiştirerek sunduklarını belirtti. İşte General Mobile cephesinden gelen o açıklama;

“General Mobile olarak açık kaynak uygulama geliştirmeye önem veriyor ve uygulama geliştiricileri her platformda desteklemeye azami gayret gösteriyoruz. 

Android Q sürümü Google tarafından henüz son kullanıcılara açılmamıştır. Bu nedenle Android Q Beta programını, yazılımcıların uygulamalarını geliştirmeleri ve test edebilmeleri amacıyla sadece sınırlı bir kitle ile paylaştık.  

Bu doğrultuda ARGE birimimiz, Android Q Beta Programını bağımsız geliştiricilerin açık kaynak kodlarından da yararlanarak hazırlamış, açık kaynak kod lisans kullanımına uygun olarak kod içerisinde ve github sayfamızda ilgili her bir geliştiriciye referans vererek desteklemeyi hedeflemiştir. Söz konusu iki bağımsız geliştiriciye referans desteğinin verilmediği yapılan uyarılar sonucunda fark edilerek bu durum düzeltilmiş, ilgili yazılımcı dostlarımızın da referanslarının yer alması sağlanmıştır. Bu iki arkadaşımız ile iletişim halinde olduğumuzu ve gelecekte de benzer projelerde birlikte çalışma arzusunda olduğumuzu belirtmek isteriz. Kendileri de bu yönde katkı sağlamaktan mutluluk duyacaklarını ifade etmişlerdir. 

General Mobile olarak, yazılım geliştiricilerin gelişimine önem verdiğimizi, bu amaçla hayata geçecek tüm projelerimizde, tüm paydaşlarımızın sağlayacağı katkıya ve geri bildirime de açık olduğumuzu bir kez daha hatırlatmak isteriz.    

Saygılarımızla

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

YouTube Music Türkiye’de!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478