Gamex 2019 Oyun Fuarında Neler Oldu ?

Uzun zamandır gerçekleşmesi beklenilen Gamex 2019 Oyun fuarı bildiğimiz gibi 5 ve 8 eylül arasında TÜYAP kongre fuarında gerçekleşti. Bugün itibari ile son bulan fuarda birbirinden eğlenceli dakikalar geçiren oyun severler gerek oynayabildiği free to play oyunlar , birbirinden çekici Cosplay karakterleri ve oyun standları ile eğlencenin doruklarına vardı.

GameX 2019 fuarı, dünya şampiyonu olan drone yarış takımı XBlades Racing ve Türkiye’de bulunan drone sporları öncülerinden olan Tech Drone League‘ye ev sahipliği de yaptı. Oyun geliştiricileri,tasarımcıları, Yapım ve yayımcıları yani OYUNDER yönetim kurulu başkanı Tansu Kendirli, fuarın açılışında yapmış olduğu konuşmada, oyun sektörünün son 10 senede %10 büyüme sağladığını belirtti ve Türkiye’de 1 milyar doları aşan oyun ihracatı da olduğunu, Türkiye’de bulunan yatırımcıların da dikkatini çektiğini bildirdi. Bizlere göre ise Oyun sektörüne verilen değer gerçekten diğer ülkelere nazaran daha gelişme aşamasında olan bebek durumunda diyebiliriz. Gerek Rant ve dikkat çekmek için yapılan çalışmalar gerekse abartı reklamlar ile gençlerin gözleri boyamakta.

Türk Oyun Geliştiricileri

Türkiye’de gelişmekte olan oyun sektöründe çok fazla Indıe yani bireysel oyun geliştiricileri de mevcut. Herhangi bir şirkete bağlı kalmadan kendi ekiplerini kurarak hayallerindeki oyunu geliştirmeye çalışan bu geliştiriciler, maddi olarak sıkıntı çektiklerini ve Türkiye sektöründe de ilginin daha yeni yeni arttığını bildirdi. Youtube kanalımızdan Gamex 2019 Etkinliğine katılan Indıe oyun geliştiricileri ile yaptığımız röportajlara da göz atabilirsiniz.

RED DOT STUDIOS

Bried Alive isimli oyun üzerinde çalışan ekip ile kısa bir röportaj yaptık oyun ile ilgili detayları röportaj videomuz’dan izleyebilirsiniz. Oyunu test eden birisi olarak gayet hoş bulduğumu söyleyebilirim. VR tabanlı bir oyun olan Bried Alive oyununda bir odada oyuna başlıyorsunuz. Elinize verilen bir kılıç ile pencereden içeri girip size zarar vermeye çalışan şeytani yaratıkları doğramaya başlıyorsunuz. Düşman npcleri katlettikten sonra puan kazanıp diğer kapıları açabiliyor ve silahınızı geliştirebiliyorsunuz.

red dot

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Ucuz İphone Modeli Sızdırıldı! Özellikleri Nedir?

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478