Fortnite Oyununa Rakip Çıktı ! Steam’de Ücretsiz !

Paladins evreni üzerine kurulmuş olan oyun yapısı ile Realm Royale erken erişim avantajları ile Steam’de ücretsiz olarak tüm oyuncuların beğenisine sunuldu.

Geçtiğimiz senelerde fazlasıyla yükselişe geçen MOBA oyunlarının yerini , son zamanlarda Battle Royale tabancı oyunlar ele geçirmiş durumda. Yükseliş ivmesi ise hala artmaya devam eden ve günden güne kullanıcı sayısını arttıran bu oyunların yeni trend olduğunu söylemek kesinlikle yanlış olmayacaktır. Özellikle PUBG ile başlayan bu ani yüseliş, Fortnite’ın ücretsiz olması ve kendi kitlesine ulaşma noktasındaki başarısı ile durdurulamaz bir hal almış durumda. Son zamanlarda birçok oyunun Battle Royale modlar üzerinde denemeler yaptığını görsek de rakiplerinden tamamiyle sıyrılacak olan bir konsept tüm hızıyla üzerimize geliyor.

Smite ve Paladins’in geliştiricisi olan Hi-Rez Studios, Realm Royale adında yepyeni bir Battle Royale oyun ile bomba gibi karşımıza çıkıyor. Temel olarak Paladins’ten izler de taşıyan bu oyun, Standart bir Battle Royale oyunundan farklı olarak  5 farklı karakter sınıfı barındırmakta. Daha açık bir dil ile belirtmek gerekirse , oluşturduğunuz karakter ve sınıf seçimi, oyun içerisindeki stratejinizi fazlasıyla derinden etkiliyor. Bu yönüyle Overwatch’ı anımsatan bu oyunun eleştirilebilecek en büyük noktası ise uzaktan bakıldığında Fortnite’a fazlasıyla benzeyen yapısı diyebiliriz.

Klasik Battle Royale oyunlarında görmeye pek de alışık olmadığımız şekilde binek hayvanlar ve crafting sistemi de bulunan bu oyun, at sırtında bir battle royal deneyimi yaşamamıza olanak vermekte. Şuan için erken erişim avantajları dahilinde Steam’de ücretsiz olan Realm Royale, 5 GB boyutu ve PUBG’ye nazaran daha düşük bir sistem gereksinimi ile oyun dünyasına iddialı bir giriş yaptı. Sizler de bu oyunu Steam üzerinden ücretsiz denemek için buraya tıklayıp indirebilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Steam Birçok Oyunu Mağazasından Kaldırdı !

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478