Fortnite Dünya Kupası Başladı

Battle Royale denilince akla gelen ilk oyunlardan birisi olan Fortnite’ın merakla beklenen Fortnite Dünya Kupası başlıyor. İşte 30 milyon dolar ödül havuzuna sahip olan Fortnite Dünya Kupası hakkında tüm detaylar. 

Battle Royale türünün önemli örneklerinden olan Fortnite daha fazla oyuncuya erişmeye devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda Dünya Kupası ön elemelerini başlatan Fortnite’ın bu ön elemeleri tamamlanmıştı. 30 milyon dolarlık ödül havuzunun olduğu Dünya Kupası çiftli karşılaşması 27 Temmuz ET 13:00’da başlayacakken tekli karşılaşmaları ise 28 Temmuz – ET 13:00’da başlayacak. 

Fortnite v9.41 İçerik Güncellemesi Çıktı

Bugün Fortnite Creative karşılaşmaları ile başlayan etkilik toplamda 3 gün sürecek. Yarın ve pazar günü asıl müsabakaların yarın gerçekleştirilecek olan çiftli karşılaşmalarında 2’şer kişilik 50 takım karşılaşacak. Pazar günü gerçekleştirilecek olan tekli müsabakasında ise elemeleri geçen 100 kişi kıyasıya bir mücadele gerçekleştirecek. 

Toplamda 6 etaptan oluşacak olan turnuvada her öldürme ve sıralamalaya kalma puanlar kazandıracak. Solo turnuvasının kazananı 3 milyon dolar kazanacakken duo turnuvasının kazanan takımı da 3 milyon dolarlık büyük ödülün sahibi olacak.

Fortnite Dünya Kupası etkinliğini, Fortnite’ın Twitch, YouTube ve Facebook sayfasından canlı olarak takip edebilirsiniz. Etkinlikler için Fortnite özel olarak Picture in Picture yani resim içinde resim özelliğini duyurdu. Oyıuncular Fortnite oyunu içinden lobiye giriş yaptıklarında hemen izle diyerek etkinlikleri oyun içerisinden izleyebilecek. 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

  • Herkesin Denemesi Gereken Nostalji Oyunlar | OyunPixel1 sene önce
  • […] Fortnite Dünya Kupası Başladı […]

Sıradaki içerik:

GTA Online Kumarhanesi Ülkemizde Yasaklanabilir

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478