Farcry Oyun Serisi

farcry serisi

Merhaba OyunPixel okurları bugün sizlere FarCry serisinin geçmişten günümüze gelişimine göz gezdireceğiz. Yorumlarınız bizim için çok değerli, aşağıdan fikirlerinizi belirtmeyi unutmayın.

farcry indir

FarCry Serisi

 Far Cry 1 (2004)

Bu oyun ilk çıktığında, Bilgisyarları kastırması, zorlaması ile biliniyordu.

Far Cry, Almanya’da Crytek tarafından geliştirilmiş ve üç Türk yazılımcının da arasında bulunduğu Ubisoft tarafından yayınlanmış bir video oyunu. 23 Mart 2004’te Microsoft Windows için satışa sunulmuştur. Far Cry dört ay içinde 730,000 adet satılmış ve halen dünya çapında 1 milyonun üzerinde kopyası satılmaktadır.

Hikayesi;

Jack Carver, kendi esrarengiz yaşamında sıyrılıp, geçmişini unutmaya karar veriyor bu yüzden Güney Pasifik’teki tekne kiralama şirketinden ayrılıyor. Val Cortez adında bir bayan gazeteciyi Mikronezya’daki bilinmeyen bir adaya götürmesi için tutuluyor. Bayanın jet-ski’si adaya indiğinde, Jack’ın teknesi bir roketle havaya uçuruluyor. Jack zor bir durumda kaçmaya çalışıyor fakat evinden binlerce kilometre uzaklıktadır. Üstelik de tek arkadaşı ormanın derinliklerinde kaybolmuştur, şimdi ise uygarlığa geri gitmenin yolunu aramalıdır. Askerlerin kumandanı, Col. Richard Crowe, Jackal’ın ortaya çıkmamış cesedinin bulunması için gerekli emri veriyor.

 

Far Cry 2 (2008)

Far Cry 2, Ubisoft Montreal tarafından geliştirilip Ubisoft tarafından da yayınlanmış Birinci Şahıs Nişancı Açık uçlu bir bilgisayar oyunudur. 21 Kasım 2008’de Kuzey Amerika’da ve 23 Kasım 2008’de Avrupa ve Avustralya’da piyasaya sürülmüştür. İlk oyunun yapımcısı olan Crytek, Far Cry 2’nin yapımında yer almamıştır.

Hikayesi;

Karakterimiz, Jackal adında bir silah tacirini öldürmek için yemin eder ve Afrika’ya gelir. Motele gitmek için havaalanında bir taksi çevirir ve Pala’ya doğru yola çıkarlar. Yolda giderken bir sürü olaya şahit olur, taksici olayları anlatır, karakterimiz için her zamanki gibi suskundur. 15 dakikalık bir yolculuğun ardından Pala’ya varırlar. Pala o bölgenin merkezi ve ateşkes bölgesidir. Ancak karakterimiz Sıtma hastalığına yakalanmıştır, acı gerçek burada ortaya çıkar. Motelin önünde baygınlık geçiren karakterimiz ayıldığında kendini bir motelin odasında uzanmış bir vaziyette bulur, az ilerisinde Jackal vardır. Jackal karakterimizin eşyalarını kurcalarken bir günlük bulur, günlükte karakterimiz geliş amacının Jackal öldürmek olduğu yazar, Jackal bu yazıyı görünce sinirlenir, karakterimiz berbat bir haldedir. Ayağa kalkamayacak kadar hasta ve bitkindir. Jackal karakterimizi korkutmak için kafasının üstüne bıçak saplar. Silah çeker ancak karakterimizi öldüremez, oradan uzaklaşır. Aniden patlama meydana gelir. Karakterimiz yatağından fırlar, bıçağı ve tabancayı alır. Dışarıda azılı iki grup çatışmaktadır, karakterimiz birkaç adam öldürür ve Pala’dan kaçmak üzere yola koyulduğunda sıtma nedeniyle fazla uzaklaşamadan yere düşer ve bayılır.

 

Far Cry 3 (2012)

Far Cry 3, Ubisoft Montreal’in Ubisoft Massive, Ubisoft Red Storm ve Ubisoft Shangai stüdyolarıyla birlikte geliştirdiği Ubisoft’un yayımladığı açık dünya birinci şahıs nişancı video oyunudur. Seri olarak 2008 yapımı Far Cry 2’nin devam oyunudur.

Hikayesi;

Oyun, Jason Brody ve yakın arkadaşlarının Bangkok tatilinde skydiving yaparken korsan istilasındaki bir adaya düşmesiyle başlar. Vaas adında psikopat bir korsan reisi tarafından tutsak edilirler. Vaas ailelerinden fidye koparıp onları köle olarak satmayı planlamaktadır. Jason abisi Grant’in yardımıyla kaçma girişiminde bulunur, fakat abisi ve arkadaşlarından biri, Vincent Salas, öldürülür. Jason, korsanların faaliyetlerinden zarar gören adanın yerli halkı Rakyatlardan biri olan Dennis tarafından kurtarılır. Dennis, Jason’daki potansiyelin farkındadır. Onu savaşçı olarak tanımlar ve yeteneklerine erişmesi için ona özel dövmeler verir. Cesaretine hayran kalan Rakyat kabilesi, bir yabancı olmasına rağmen onun kutsal tapınaklarına girmesine izin verir.

Far Cry 4 (2014)

Far Cry 4, Far Cry 3’e çok benzemesinden dolayı biraz eleştirilen bir oyundur. Zaten bu oyundan sonra seri eleştirilmeye devam etmiştir.

Far Cry 4, Ubisoft Montreal tarafından geliştirilen, Ubisoft tarafından ise yayımlanan video oyunudur.

Hikayesi;

Oyun, Himalayalar’da bulunan Kyrat adlı hayali bir ülkede, kendisini kral ilan eden despot bir adama karşı verilen mücadeleyi konu alıyor. Ajay Ghale, annesinin son arzusunu yerine getirmek için Kyrat’a gider ve burada kendisini, diktatör Pagan Min’in baskıcı yönetimine karşı verilen sivil savaşın tam ortasında bulur.

 

Far Cry Primal

Far Cry Primal Ubisoft Montreal tarafından geliştirilen ve Ubisoft tarafından yayınlanan birinci şahıs nişancı oyunu. 23 Şubat 2016’da PlayStation 4 ve Xbox One ve 1 Mart 2016’da Microsoft Windows için piyasaya sürüldü. Oyun, ana Far Cry serisinin bir parçası. Modern öncesi yapılan ilk Far Cry oyunu.

 

Far Cry 5 (2018)

Oyun hakkında

Ödüllü seri Far Cry yeni oyununda Amerika’ya gidiyor.

Hope County, Montana’ya hoş geldiniz; özgür ve cesur olanların topraklarına ama aynı zamanda fanatik kıyamet tarikatı Eden’s Gate’in bölgesine. Tarikatın lideri Joseph Seed’e ve kardeşleri Herald’lara baş kaldırın, direnişin ateşlerini yakın ve bastırılmış toplumu özgürlüğüne kavuşturun.

Öne çıkan özellikler

Ölümcül bir tarikata karşı savaşın: Hope County’i ister kendi başınıza ister iki kişilik co-op şeklinde temizleyin. Size yardımcı olacak Silahlar ve Pençeler kiralayın.

Karşı saldırı yapan bir dünya: Tarikata ve tarikatın üyelerine saldırılar düzenleyin ama Joseph Seed’in ve takipçilerinin öfkesine karşı dikkatli olun.

Kendi yolunuzu çizin: Kendi karakterinizi yaratın ve şimdiye kadarki en kişiselleştirilebilir Far Cry oyununda kendi maceranızı seçin.

Dinamik oyuncaklar: Ünlü muscle car’ların, ATV’lerin, uçakların ve çok daha fazlasının kontrolünü alın ve epik savaşlar verin.

 

Far Cry New Dawn (2019)

Far Cry New Dawn, Ubisoft Montreal tarafından geliştirilen ve Ubisoft tarafından yayınlanan 2019 birinci şahıs nişancı oyunudur. Oyun, Far Cry serisinin bir dönüşü ve Far Cry 5’in bir anlatı devamı niteliğindedir.

Ve şimdilik serimizin son oyunu.

üresel nükleer felaketten 17 yıl sonra, dönüşüm geçirmiş, canlı Hope County, Montana’ya hoş geldin Kasabanın son kaynaklarını da ele geçirmeye çalışan Highwaymen haydutlarına karşı savaşı.

KIYMAMET SONRASI BİR DÜNYADA HAYATTA KALMAK İÇİN SAVAŞIN

Tek başınıza veya bir arkadaşınızı yanınıza alarak iki kişilik co-op şeklinde bu sürprizlerle dolu dünyaya atılın.

 

İKİ YENİ DÜŞMANA KARŞI SAVAŞIN

Sizin yanınızda yer alacak ittifak ekibi kurun; Haydut’lara ve onların liderlerine karşı savaşın.

 

ÜSSÜNÜZÜ VE EKİBİNİZİ KURUN

Specialist’leri yanınıza alın ve üssünüzü güçlendirin. Böylece silah ve eşya üretimi gibi yeni pek çok özellikleri açabileceksiniz.

 

HOPE COUNT VE ÖTESİNDEKİ KAYNAKLAR İÇİN ÇARPIŞIN

Amerika’nın ünlü lokasyonlarında Haydut’larla karşı karşıya gelip çete savaşlarına varana denk çarpışın.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Oyun İçinde Oyun Yapmak

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478