Facebook Yüz Tanıma Sistemi

Facebook şirketi yüz tanıma özelliği olan görüntülü sohbet aracı ” Portal ” adındaki yeni cihazı için proje çalışmalarına başladı.

Facebook şirketinin yönettiği bu proje dahilinde eğer ki kullanıcılar akıllı ev cihazlarına yakın ise , cihaz kullanıcılarına görüşme önerisi sunacak. Ocak ay raporu doğrultusunda, Portal cihazına bu sene başlanması planlanıyordu fakat Bloomberg’in açıklamalarına göre Facebook , yapmış olduğu planlarına sadık kalarak Mayıs ayında gerçekleşecek olan F8 geliştirici konferansında bu ürünün tanıtımlarını yapmayacak.

Facebook Yüz Tanıma Sistemi Kullanmak

Facebook şirketinin bu geri çekilişiyse akıllara devam etmekte olan  Cambridge Analytica tartısmasını ve Facebook kullanıcılarının bilgi güvenliği sorunlarından da bahsetti. Fakat gelen bilgilere göre Facebook bu sefer ipin ucunu en başından sıkı tutmayı planlıyor. Bu anlamda güvenilir kaynaklardan gelen bilgiler ile facebook, üretilmesi düşünülen bu ev cihazı için  alternatif gizlilik önemlerini alacak. Bilgilere göre facebook şirketi artık video verilerinin sunucular yerine kendi başına işlenmesini ve saklanmasını planlıyor. Bu aktivitenin ise gizlilik uzmanları ile yapılan tartışmaların sonrasında geldiğini bildirdi.

Facebook üzerinde birçok kullanıcının yüz verisi bulunuyordu ancak son skandallar dahilinde insanların evlerine bir görüntülü görüşme cihazı alıp almayacakları biraz muamma bir konu. Peki siz ne düşünüyorsunuz? Facebook bu tarz bir görüntülü sohbet aracı üretirse güvenerek evinize alabilir misiniz? Yoksa tereddütte kalıp hiç bulaşmaz mısınız?

Facebook üzerinde bir çok kullanıcının yüz verileri bulunuyordu fakat son skandallar dahilinde insanların evlerine yeni bir görüntülü görüşme cihazı alıp almayacakları biraz tartışılır bir konu. Sizlerin düşüncesi nelerdir ? Facebook şirketi bu tarz bir görüntülü sohbet cihazı üretirse bu ürüne güvenerek evinize alabilir misiniz ? yada tereddütte kalıp hiç bulaşmaz mısınız ? Yorum sizin  🙂

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

CİNSEL İSTİSMARDAN TUTUKLANAN CS:GO YAPIMCISININ CEZASI BELLİ OLDU !

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478