Facebook ile İnternetten Para Kazanma

İnternet teknolojilerinin hızlı gelişimi nedeniyle, ticari rekabette fiziki rekabetten daha fazla internet üzerinde yer almaya başladı. Günümüzde internetin gücünden yararlanan ve bu gücü elinde tutan firmalar, ürün ve hizmet satışında başarıyı yakalamıştır. Rekabetin internet ortamına taşınması ise, internetten para kazanma yolları arasında farklı birçok yeni modelin ortaya çıkmasını sağladı. Sitemizde internetten nasıl para kazanılacağına dair tüm yöntemleri, zaten anlattık. Bu yazımızda ise, Facebook ile internetten para kazanma yolları hakkında detaylara değineceğiz.

Facebook ile İnternetten Para Kazanma Yolları

Dünyanın en büyük sosyal paylaşım sitelerinden birisi olan Facebook üzerinden, farklı para kazanma metotları vardır. Bu yöntemlerden en fazla öne çıkanları, şunlardır.

 • Facebook sayfası ile para kazanmak
 • Kişisel profil ile para kazanmak
 • Facebook Sosyal Medya Danışmanlığı Yaparak Para Kazanma
 • Ürün ve hizmet satışı yaparak para kazanmak

Bu sıralamayı başlıklar altında detaylandıracak olursak, şunları diyebiliriz.

Facebook Sayfası ile Para Kazanmak

Sosyal mecralarda para kazanmanın en önemli yolu, yüksek takipçi sayısına sahip olmaktır. Sayfanızın takipçi sayısı özellikle +100 bin üzerindeyse ve aktif bir sayfa ise, web sitelerine, diğer Facebook sayfalarına, ürün ve hizmet tanıtımını yapmak isteyen kişi ya da firmalarına reklam satışı yapabilirsiniz.

Bunların dışında, kendinizin ya da kar payı şeklinde temin edeceğiniz ürün ve hizmetlerin satışını da sayfanız üzerinden yaparak, gelir elde edebilirsiniz.

Kişisel Profil Üzerinden Para Kazanma

Yukarıda verilen bilgilerin aynısı da, kişisel profil için uygulayarak para kazanabilirsiniz. İkisinin arasındaki tek fark birinin profil hesabı, diğerinin ise bir sayfa hesabı olmasıdır.

Facebook Sosyal Medya Danışmanlığı Yaparak Para Kazanma

Kişi ya da şirketler sayfa veya profillerinin güncel kalmasını sağlamak, sosyal medya danışmanlarına, diğer bir şekliyle editörlere ihtiyaç duyabilirler. Burada anlaşmanız kapsamında kişi ya da kuruluşların sosyal medya hesaplarını yöneterek para kazanabilirsiniz. Aynı zamanda Facebook üzerinden, yine başkasına ait reklam hesaplarını yönetip maliyetleri en aza indirerek yüksek verim alacak yeteneğiniz varsa, bunu da aynı şekilde değerlendirebilirsiniz.

Ürün ve Hizmet Satışı Yaparak Para Kazanma

Ürün ve hizmet satmak için kendiniz açacağınız Facebook sayfasından, hemen reklam vererek takipçi sayınız az olsa bile hatta hiç olmasa bile satış yapmaya ve para kazanmaya başlayabilirsiniz. Bir yandan da sayfanızın takipçisini artırarak, ileri süreçte fazla reklam masrafı yapmadan sayfanızı takip edenlere ürün satışı yapabilirsiniz.

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

 • Youtube İle İnternetten Para Kazanma | Oyun Pixel – Güncel Oyun Dünyası1 sene önce
 • […] para kazanma yolları serimizden birisi olan Facebook ile para kazanma yolları hakkında detaylı bilgiler veren yazımızı okuyarak, Facebook’tan nasıl para […]

 • İnternetten Para Kazanma Yolları | Oyun Pixel – Güncel Oyun Dünyası1 sene önce
 • […] Facebook’tan para kazanma yolları başlıklı yazımızda, Facebook ile para kazanma hakkında çok daha fazla detay […]

 • Cansu Bilgin1 sene önce
 • Facebook ile gerçekten para kazanılıyor mu ? para kazananlar varsa yazabilirler mi diğer yöntemler neler merak ediyorum. duyduğuma göre internetten para kazanmak basitmiş

Sıradaki içerik:

Xbox Game Pass bu ay coşacak!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478