Facebook Hesap Silme ve Dondurma Nasıl Yapılır?

Facebook hesap silme ve hesap dondurma işlemi nasıl yapılır sorusu, sosyal medya kullanan bireyler tarafından sıklıkla sorulmakta. Günümüzde ise en çok kullanılan sosyal medya sitelerinden birisi olan hesap silme ve dondurma yöntemleri ile isminden sürekli bahsettiriyor. Facebook hesaplarını tamamen kapatmak isteyen yada eski hesaplarını kapatıp yeni hesap açmak isteyen kişilerin çoğu, hesap silme linki arayarak hesaplarını kapatmak için uğraşmakta. Facebook hesap silme linki nedir? Facebook Hesap dondurma işi nasıl yapılır?

Facebook hesabınızı kalıcı olarak silmek veya hesabınızı dondurmak istiyorsanız, hesap dondurma işlemlerini yapmadan önce tamamen silme işlemlerini teker teker yerine getirmeniz gerekmekte. Fakat hesabınızı tamamen silmeden önce dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar mevcut.

Kapatmak istediğimiz hesabımıza bağlı olan sayfa ve gruplarınız mevcut ise, bu yapacağınız işlemler sonrasında o sayfa ve gruplar da silinmekte. Grup ve sayfaların silinmesini istemiyorsanız, ikinci bir yönetici ekleyerek sayfa ve grupların silinmesini engelleyebilirsiniz.

Facebook hesap silme resimli anlatım

  • İlk olarak internet tarayıcımızdan Facebook.com adresine e-posta ve şifremiz ile giriş yapıyoruz.

  • Ekranın sağ üst bölgesinde bulunan aşağı yönlü ok tuşuna tıklıyoruz ve sonrasında açılan pencere ise Ayarlar seçeneğine tıklıyoruz :

  • Açılan sayfada sol tarafta bulunan Facebook Bilgilerin bölümüne tıklıyoruz
  • Açılmış olan listenin en alt bölgesinde Dondurma ve Silme seçeğini gördükten sonra sağ taraftaki gör butonuna tıklıyoruz.
  • Açılmış olan sayfada Hesabı Kalıcı olarak silme başlığı altında bulunan hesabı sil butonuna tıklıyoruz.
  • Küçük bir kutucuk, ekranımızın ortasında belirecek. Bu beliren ekranda hesabı silme işlemini son kez onaylamanız için hesabınızın şifresini son defa girmenizi sizlerden talep edecek. Hesabınızın şifresini boş alana girip mavi renkli Devam butonuna tıklayabilirsiniz.

Facebook Hesap dondurma nasıl yapılır?

Telefon veya bilgisayarımızdan Facebook’a giriş yaptıktan sonra ayarlar sekmesine tıklıyoruz. Ayarlar sekmesinden sonra açılan pencerede “Güvenlik” seçeneklerinin olduğu bölgeye giriyoruz. Açılmış olan yeni sayfamızda alt alt bölümde “Hesabını Dondur ‘ seçeneğine tıklıyoruz. Açılmış olan diğer bir yeni sayfada “Facebook Hesabını Dondur” seçeneğini işaretliyoruz. Facebook hesabınızı dondurmak için bizlerden tekrar hesap şifrenizi girmenizi isteyecek. Hesap şifremizi girdikten sonra otomatik olarak hesabınız donacak. Hesabınız donduğu zaman hiç kimse sizlerin profiline erişemeyecektir. İstediğiniz taktirde facebook hesabınıza giriş yaparak hesabınızı aktif edebilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Mount And Blade Modları

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478