Facebook Hesap Silme Linki

Facebook hesap silme ve kapatma işlemi nasıl yapılır sorularını sıklıkla duymaktayız. Son yıllarda en çok kullanılan sosyal medya platformlarından birisi olan Facebook hesap silme ve dondurma yöntemleri de merak edilenler arasında. Hesaplarını tamamen silmek isteyen, dondurmak isteyen kullanıcılar çoğu zaman Facebook hesap silme linki araştırarak hesaplarını tamamen kapatmak istemekte. Facebook hesap silme ve dondurma nasıl yapılır ? Facebook hesap silme linki nerden bulunur ?

Facebook Hesap Silme Linki

Facebook hesap silme işleminizi yapmak istiyorsanız sizlere aşağı tarafta vereceğimiz facebook hesap silme linki butonuna tıklayarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Fakat bu işlemin geri dönüşü yoktur. Eğer istediğiniz taktirde hesap silme işlemi yerine, diğer bir işlem olan facebook hesap dondurma işlemini uygulamanız da bizim sizler nacizane teklifimizdir. Hem silmekten daha az uğraşır hem de istediğiniz zamanlarda hesabınıza geri dönüş yapabilirsiniz.

Facebook hesabınızı silmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Facebook Hesap Dondurma

Facebook hesap silme işlemine geçmeden önce, bu güzel platformun sizler için sunmuş olduğu en güzel işleme göz atabiliriz. Facebook hesabınızı tamamen sildiğiniz zaman, yıllarca yapmış olduğunuz paylaşımlar,fotoğraflar, videolar ve arkadaş listeniz tamamen geri dönüşü olmayacak şekilde silinir. Bu sebep ile Facebook firması kullanıcılarına çok daha güzel bir işlem sunuyor. Bunalıma girdiyseniz ve sosyal medya hesabınızdan da sıkıldıysanız ya da kısa bir süre ara vermeniz gerekiyor ise, facebook hesap dondurma işlemini uygulayabilirsiniz. Bu işlemi yaparak, Facebook hesabınızı bütünü ile silmek yerine, istediğiniz zaman geri açabileceğiniz bir dondurma işlemine sokabilirsiniz. Bu şekilde devam ettiğiniz taktirde hiç bir bilginiz veyahut fotoğrafınız da silinmez. Bu işlemi uygulamak da oldukça basittir.

Facebook Hesap Dondurma Nasıl Yapılır

İlk işlem olarak herhangi bir cihazdan Facebook hesabınıza giriş yapın. Sonrasında ayarlar sekmesine tıklayın. Ayarlar sekmesinde karşılaşacağınız ‘Güvenlik’ seçeneklerinin olduğu bölüme tıklayın. Yeni açılan sayfanın en alt tarafında ‘Hesabını Dondur’ yazısına tıklayın. Yeni açılan sayfada ise ‘Hesabını Dondur’ yazısına tıklayın. Bu işlem sonrasında Facebook şifrenizi sizlere tekrar soracak. Şifrenizi doğru bir şekilde girdiğiniz taktirde profiliniz bir daha ki aktif ettiğiniz güne kadar donmuş bir şekilde kalacaktır. Bütün bilgilerinizi silmek yerine bu şekilde profilinizi muhafaza edebilirsiniz. Dondurma işleminizi yaptıktan sonra hiç kimse sizin profilinize giremez ve size ulaşamaz.

Facebook Hesap Kapatma

Baktınız ki olmuyor ve bu işlem sizlere yeterli gelmiyor ise ve hesabınızı gerçekten tamamen kapatmak istiyorsanız bu seçeneğe doğru yönelebilirsiniz. Bunun yanında hesap bilgilerinizi arşivlemek isterseniz silinecek olan bilgilerin hepsinin bir kopyasını bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz. Facebook bilgilerini bilgisayara kaydet sorusu için Ayarlar sekmesine tıklıyoruz. Daha sonra açılan sayfanın en alt tarafında bulunan “Facebook verilerinin kopyasını indir” seçeneğine tıklıyoruz. Sonrasında ‘Arşivimi Başlat’ yazısına tıklayıp şifremizi girdikten sonra, Facebook hesabımızdaki bütün bilgileri bilgisayarımıza indirebiliyoruz.

Facebook Hesabı Nasıl Kapatılır

Facebook Hesabı Nasıl Kapatılır konusuna gelirsek. Bütün bilgilerinizi yedekledikten sonra şu şekilde başlayabiliriz.

İlk olarak herhangi bir cihazdan facebook girişimizi yaptıktan sonra, sizlere yukarıda vermiş olduğumuz linke tıklayarak Facebook hesap silme sayfasına ulaşıyoruz. Açmış olduğumuz yeni sayfada “Hesabı kalıcı olarak sil” isminde bir buton ile karşılaşacağız. Bu karşılaştığımız butona tıkladığımız an hesap silme işlemimiz de başlayacak. Hesabı kalıcı olarak sil butonuna tıkladığınız taktirde yeni bir pencere açılacak ve bu pencerede doldurmamız gereken boşluklar ile karşılaşacağız. İlk olarak hesabımızın şifresini gireceğiz. Daha sonrasında güvenlik bilgilerimizi doğruladıktan sonra tamam butonuna bastığımız an facebook hesap silme işlemi tamamen gerçekleşecektir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Minecraft Nasıl İndirilir ?

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478