En iyi Windows 10 internet tarayıcıları

İnternette hızlı gezinmek ve daha etkili bir internet kullanımı için, internet tarayıcılarının önemi tartışılmaz derecede büyüktür. Bu nedenle kullanmış olduğunuz işletim sistemine uyumlu en iyi tarayıcıyı seçmek, internet kullanımınızda büyük kolaylık sağlayacaktır. Bu yazımızda vereceğimiz en iyi Windows 10 internet tarayıcıları arasında, basit özelliklerine de dikkat ederek alışkanlıklarınıza en uygun olanını seçebilirsiniz.

Gelin hep birlikte, en iyi Windows 10 internet tarayıcıları hangileri bir bakalım.

En iyi Windows 10 internet tarayıcıları

Google Chrome

İnternet tarayıcısı pazarının önemli bir kısmını oluşturan Google Chrome, gerek mobil ve gerekse masaüstü cihazlarda en fazla kullanılan internet tarayıcısı olma özelliğini taşıyor. Elbette ki, sunmuş olduğu özelliklerle de muhteşem bir kullanıcı deneyimi sağlıyor. Uzun zamandır piyasaya hâkim olması nedeniyle de özellikle kalıplaşmış alışkanlıklarından vazgeçemeyenler tarafından da, hala kullanılmaya devam ediyor.

Firefox Quantum

Özellikle Türkiye’de ki kullanıcılar tarafından hak ettiği değer henüz verilmese de, Chrome tarayıcısıyla kafa kafaya yarışacak ve belki de tahtından edebilecek özelliklere sahip bir tarayıcı. Ancak en önemli handikabı, Türkiye’de henüz tam anlamıyla yaygınlaşmamış olmasıdır. Özelliklerine baktığımız da, en iyi  internet tarayıcıları arasında olduğunu çok rahat söyleyebiliriz.

Özellikle internette gezinme ve sayfa yüklemelerindeki hızının oldukça tatminkar olması, tercih nedenidir.

Opera

Opera’nın yeni sürümü, Google Chrome çok yakın özellikler sunmasının yanı sıra, hız konusunda da gayet iyi bir performans gösteriyor. Sunmuş olduğu özellikler sayesinde çok daha etkili bir internet tarayıcısı deneyimi yaşatmaya hazır olan Opera’nın, web mağazalarından işe yarar uygulamalarla tarayıcınızın birçok özelliğini kişiselleştirmeniz mümkündür.

Microsoft Edge

Windows 10 ile birlikte hazır olarak gelen Microsoft Edge, artık İnternet Explorer’in tahtına oturacak Microsoft tarayıcısı olma özelliğini taşıyor. Explorer’e göre daha hızlı olan tarayıcı henüz tam olarak tanınmasa da, yükselişinde her geçen gün ivme kaydediyor. Hız ve kullanıcı deneyimi konusunda, beklenenin üzerinde tarayıcılar arasında yer alıyor.

Windows 10 en iyi internet tarayıcısı hangisi? Sorusuna cevap vermeye çalıştık. Tarayıcılar üzerinde yapılan çalışma performansına göre tabi tuttuğumuz testler sonrasında, çıka verilere göre sizler için bir liste hazırladık. Ancak şunu belirtelim ki, Firefox Quantum kaliteli tanıtım çalışmaları yapması durumunda, rahatlıkla Google Chrome’u tahtından edebilecek potansiyele sahip bir tarayıcıdır.

Güncel teknoloji ve oyun haberleri için, bizi sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

PTT Gönderi Takip Sistemi Yenilendi !

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478