En İyi Spiderman Filmleri

Spiderman filmleri içerisinde hepimizin bildiği gibi son 10 senede 3 farklı Spiderman karakterini gördük. Spiderman : Homecoming filminin bizlere özlemiş olduğumuz Spiderman’ı hatırlatmasından sonra tüm marvel sevenlerin aklına düşen “En iyi Spiderman Filmleri Hangisi?” sorusu gelmektedir. Hep beraber buna karar vermeye çalışalım.

En İyi Spiderman Filmleri

Homecoming filmindeki Spiderman karakterini özetlemek istersek; çok fazla çocuksu ve mizah yönü oldukça fazla, ergen aşktan başı dönmüş olan Peter Parker karşımıza çıkmakta. Peter Parker’ı Marvel çizgi romanlarında çok çalışkan bir liseli olduğunu tabi ki biliyoruz. Fakat her şey Spiderman filminde çok iyi yansıtılmış olmasına rağmen Tobey Mahuire ve Holland, Marvel karakterini bu yönü ile Andrew Garfield isminden bir adım öne çıkartmakta.

İlişki konularına değinecek olursak, Andrew ve Emma uyumu gerçekten ön plana çıkmakta. Maguire bu aşk konusunda birazcık geride kalırken, Spiderman yeni filminde Tom Holland’ın Marry jane ile olan ilişkisi gerçekten vasat durumda kalıyor.

3 ünlü ismin de genel olarak Peter Parker karakterine uyumlu olduğunu görsek de, Tom Holland yaş olarak küçük olduğu için ve Spiderman’de liseli bir karakter olduğu için daha gerçekçi gözükmüş durumda. Farklı noktalara değinecek olursak Tobey’in oynadığı filmde Spiderman ağ atma özelliği çizgi romanlarda olan durumdan daha farklı olması ve Spiderman 3 filmindeki dans ettiği sahnesi ise tüm sevenleri utandıracak şekildeydi.

Şimdiye kadar yapılmış olan ve çoğu kişinin en çok sevdiği ünlü isim ise Tobey‘di yani 2. Film olarak görülüyordu. Üretilen yeni film ile gelen Andrew, ne kadar iyi olursa olsun Peter karakterine göre fazla yakışıklı gözüktüğü için çoğu sevenleri tarafından benimsenemedi. Peki sizce en iyi Spiderman karakterini oynayan ünlü isim kimdir ?

Spiderman Çizgi Filmleri

Marvel Comics şirketinin kurucularından olan Amerikalı çizgi roman yazarı Stan Lee ne yazık ki 95 yaşında hayata veda etti. Bir çok Marvel karakterini oluşturan Lee çizgi dizi ve film dünyasına çok fazla içerik kattı. Örümcek adam,Fantastik Dörtlü gibi çok eski süper kahraman karakterlerinin yaratıcısıydı.

Ekip arkadaşları ile yılların birikimi ile yapmış olduğu çalışmalarda Spiderman,Hulk,Daredevil,Avengers,X-Men gibi karakterlerin hepsini çizgi roman dünyasına, daha sonra da film dünyasına kazandırdı.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Mortal Kombat Sistem Gereksinimleri

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478