En İyi Oyun Filmleri

Oyuncuların izlemekten keyif aldığı ve üretim olarak da bir hayli az olan film türleri ile ilgili güzel bir yazı hazırladık. Bir çok seveni olan bu oyunlar için üretilmiş filmler oyuncuların kalbine fazlasıyla dokunmakta. Sizler için hazırlamış olduğumuz içerisinde mükemmel oyunlar olarak kabul edilen , en iyi oyun filmleri listemiz karşınızda.

En iyi oyun filmleri

Final Fantasy: The Spirits Within

Çok fazla bilgisayar efekti içeren, sahneleri ve ortamları değil aynı zamanda insan karakterleri de yaratmak için kullanılmış olan ilk çekilen uzun metrajlı bu film, hem bilim kurgu sevenleri hem de oyun dünyasına hakim kişiler için üretilmiş biçilmiş kaftan. Final Fantasy izlerken ayaklarınızı uzatıp oyun dünyasının keyfine varabilirsiniz.

 Silent Hill

Silen Hill, ortalamanın altında olarak kabul edilen oyun filmlerine bir ders niteliğinde çekilmiş olan mükemmel bir yapım olarak kabul edildi. Efsanevi kadrosu ile korkuların adil paylaşımından daha fazlası olan Silent Hill, korku oyun sevenleri için özel bir yapım. Bir video oyunu için yapılmış özel filmlerden bir tanesi.

Resident Evil

Resident Evil oyunu piyasada bir çok oyuncu tarafından bilinmektedir. Bu özel yapımda Mila Jovovich, Alice rolünde olağanüstü bir rol oynamakta ve filmler farklı durumlar hissedeceksiniz. En çok oynanan oyunlar olarak da kabul edilen listede yer içeriyor.

Tomb Raider (2018)

Tomb  Raider filmi, oyunlardan direkt olarak çekmek yerine, Alicia Vikander bizlere hayat dolu bir Lara Croft ve ilginç bir şekilde olan, kayıp bir krallığın mezarlarına basmaktan çok, Londra’da çok fazla görünen bir karakter mevcut. Tomb Raider kesinlikle video oyunu için üretilmiş filmler için bir macerayı işaret etmekte. Artık gölgeler bakılmaktan hoşlanmıyor ve daha fazla video oyunu hazinesi için kapıyı açabilirsek yıldız yetenekleri dolu gir yapım.

Ratchet and Clank

2016’da piyasaya sürülmüş olan, o zamanların Ratchet ve Clank’ın ilk filmi olduğu unutulmuştu. Bu ise büyük bir kayıp yarattı ve garip döküm seçimleri ile dolu durumdaydı. Çok fazla kötü de olmamasına rağmen kendi ayakları üzerinde durabileceği şekilde terk edildi.

 

Prince of Persia

Prince of Persia oyunu 1989 senesinde Jordan Mechner tarafından geliştirilmiş olan ve Platform türünde sayılan bu oyun diğer oyunlara nazaran farklı bir tarzda yapımdır. Platform oyunlarının atası olarak kabul edilen Persia sayesinde bundan türeme bir çok oyun mevcut durumdadır. Film ise çok keyifli olmasına karşın izleyenleri heyecana sürüklemektedir.

The Angry Birds Filmi

Durun, Sakın gitmeyin ! Oyun filmleri, diyince farklı şeyler beklediniz değil mi ? ama çekinmeyin çok güzel bir listemiz var ve Angry Birds de bu serinin enlerinden birisi. Sizlerin belki hedef kitlesi olan filmlerden olmayabilir fakat çocukları 90 dakika boyunca ekran başına kilitleyebilecek bir yapım ile karşı karşıyayız. Üreticilerin bu filmi gerçek bir kişiliğe sahip bir hale getirmeyi başarmış olsa da heyecan yine doruklarda.

 Mortal Kombat (1995)

Doksanlarda Mortal Kombat efsanevi bir ateri oyunu olarak kabul edilirdi. Oyun içerisindeki aksiyon,vuruşlar,hissiyat o zamana göre efsaneydi. Halen daha yeni serileri çıkartılan bu oyunun filmi çok da yeni sayılmaz. Tam olarak 1995 senesinde çıkış yapan filmi izlemediyseniz hemen izleyin ! kesinlikle boşa vakit kaybetmezsiniz.

 Warcraft

Genel olarak baktığımızda tüm zamanların en iyi performans göstermiş olan en iyi oyun filmleri arasında ilk 5 pozisyonunda diyebiliriz. 433 milyon dolarlık bir yapım olan bu film, Warcraft oyunu sevenleri adeta yıkıp geçti.

Assassin’s Creed

Video oyunu filmlerinin ilk defa farklı bir adım attığına bizleri inandıran film. Diğer filmler sürekli bir bahane ile bazı oyuncu kitlesi tarafından reddedildi. Fakat Assasins Creed bütün bunları, Creed ve Templar Order arasında geçen sonsuz mücadele ile güzel bir şekilde ele geçirme girişiminde bulundu.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

  • Türk Yapımı Tır ve Lojistik Simulatorü ! | Oyun Pixel – Güncel Oyun Dünyası1 sene önce
  • […] En İyi Oyun Filmleri […]

Sıradaki içerik:

Anket Doldurarak İnternetten Para Kazanma

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478