En İyi FreeSync Oyun Monitörleri

Son birkaç yılda bir AMD grafik kartınız varsa ve bir FreeSync monitörünüz yoksa, yeni sürüme geçmeniz gerekir. Değişken yenileme oranlı bir monitörün yumuşaklığını ve duyarlılığını bir kez yaşadığınızda, geri dönüşünüz olacağını pek sanmıyorum.

 • FreeSync, değişken yenileme oranı (VRR) monitör teknolojisi AMD’nin bir markasıdır. Bir FreeSync monitörünüz varsa, hemen hemen tüm modern AMD grafik kartlarıyla değişken yenileme oranları elde edersiniz. Bir Nvidia grafik kartı kullanıyorsanız veya başka bir video kaynağı kullanıyorsanız (HDMI girişi üzerinden oyun konsolu gibi), bir FreeSync monitörü normal bir monitör gibi davranacaktır.
 • Oyuncuların bilmesi gereken iki VRR teknolojisi vardır: G-Sync ve FreeSync. G-Sync Nvidia tescilli teknolojidir ve sadece Nvidia ekran kartlarıyla çalışır. FreeSync, bir VRR teknolojisi için AMD’nin markasıdır ve sadece AMD GPU’ları ile çalışır. G-Sync monitörde ekstra donanım gerektirir, monitör maliyetlerini artırır, ancak sürekli yüksek kaliteyi sağlar. FreeSync’in lisans ücreti yoktur ve tescilli donanım gerektirmez ve bu nedenle monitörler genellikle daha ucuzdur, ancak kalite kontrolü bizim görüşümüze göre biraz daha az tutarlıdır.

En İyi 1080p FreeSync Monitör – AOC Agon AG251FZ

 • AOC’nin 25 inçlik 1080p monitörü, 1ms yanıt süresi ve çılgın 240Hz yenileme hızı için bir TN paneli kullanır. Bu twitch oyuncuları ve eSports meraklıları için mükemmel bir hal demektir.

 

 

En iyi 1440p FreeSync Monitör – Asus MG279Q

 • MG279Q, aynı 144Hz yenileme hızına sahip G-Sync modeli ile aynı kaygan endüstriyel tasarım ve ince çerçeveler taşır. G-Sync modeli 165 Hz’ye overclock edilebilir ve bu FreeSync özelliği kullanılamaz, ancak bu gerçekten fark edeceğiniz bir fark değildir.

 

En İyi 4K FreeSync Monitörü – LG 27UD68

 • FreeSync’i destekleyen ve oyunculara pazarlanan 4K monitörlerin çoğu, hızlı piksel tepkisi sürelerine, ancak daha kötü renk üretimi ve görüntüleme açılarına sahip olan TN panellerdir. Ancak LG’nin, özellikle bir “oyun” monitörü olarak faturalandırılmayacak mükemmel bir IPS monitörü var ve diğer 4K oyun monitörlerinin sahip olduğu özelliklerin çoğuna sahip.
 • Harika renk reprodüksiyonu var ve hatta 60Hz’de 4K’yı destekleyen bir çift HDMI 2.0 bağlantı noktası içerir, böylece PS4 Pro veya Xbox One X’i takabilir ve tam çözünürlük elde edebilirsiniz .

 

En İyi Ultra Geniş FreeSync Monitörü – Acer XR382CQK

 • Acer XR382CQK ultrawide oyun monitörü, 37.5 inçlik etkileyici bir ekranı kapsayan, inanılmaz bir 3840 x 1600 çözünürlüğe sahip.
 • 1ms yanıt süresi ve 75Hz yenileme hızına sahip bir monitöre bakıyorsunuz. Bütçeniz yeterli ise bu olağanüstü bir monitördür.

 

En İyi Bütçe FreeSync Seçeneği – VIEWSONIC XG2401

 • Viewsonic XG2401, iyi bir oyun monitörüdür. 144Hz ve 1ms tepkime süresine sahip bir monitör
 • Belki de en önemlisi,bu monitör sadece 260 dolar. Bu, 144Hz FreeSync monitörlerinin çoğundan daha ucuz. Kısıtlı bir bütçeniz varsa, 60 Hz’lik bir monitörde sıkışmaya gerek yoktur. Akıcı yüksek yenileme oranlarından yararlanabilirsiniz.

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Clai eSports Club Çekilişi KAÇIRMAYIN

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478