En İyi Çeviri Yapan Siteler

Çeviri için günümüzde genelde Google Translate kullanılmakta fakat bu yazımızda, Google Translate kadar iyi ya da ondan daha iyi olabilecek Çeviri sitelerini listeledik. Birbirinden farklı özellikleri bulunan bu sitelere yazımızdan ulaşabilirsiniz.

En iyi çeviri hizmeti sunan siteler;

  • Google Translate

Çeviri için en çok ilgi gören sitelerden biri Google TranslateChrome tarayıcısına bağlı olan Google Translate, web sitelerinin direkt olarak çevrilebilmesine olanak sağlıyor. Türkçe-İngilizce  çeviri dışında 100’ün üzerinde dil arasında çeviri yapabilen Google Translate, sesli ya da yazılı cümle, kelime ve web sayfalarını çevirebilme özelliğinin dışında dokümanları çevirebilme özelliğine sahip

Google Translate’ye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz

  • Translate.com

Google Translate‘den farklı olarak bütünüyle çeviri çalışmasına yoğunlaşan Translate.com, Google Translate kadar olmasa da Türkçe-İngilizce çeviri dışında 75 dil arasında sesli ya da yazılı cümle, kelime ve web sayfalarını da çeviriyor. Microsoft translator‘ü kullanan Translate.com, ayrıca insan çevirisi özelliğine sahip olduğundan doğruya en yakın çeviri özelliğini sunduğunu iddia ediyor.

Translate.com’a buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz

  • Bing Translator

Microsoft tarafından entegre edilen Bing Çeviri, yazılı cümle, kelime ve web sayfalarının çevirisinin dışında  konuşma özelliği bulunuyor. 5 katılımcı ile seçtiğiniz dilde karşılıklı olarak konuşarak alıştırma yapabiliyorsunuz. Fakat çeviri için  Google Translate kadar çok dil seçeneğine ve Translate.com kadar iyi özelliklere sahip değil ama başarılı bir çevirme programı. Türkçe-İngilizce çeviri dışında 60 dil arasında çeviri yapabiliyor.

Bing Translator’e buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz

  • Yandex Translate

Yandex tarafından  Google Translate’ye ve Bing Translator’e rakip olarak geliştirilen Yandex Translate, diğer çeviri siteleri gibi sözlü ya da yazılı olarak cümle, kelime ve web sayfası çevirisi yapmasının dışında Görsel çeviri de yapıyor. Bilgisayarınızdan bir görseli seçtikten sonra görselin üzerindeki yazıları algılayarak çeviriyi gerçekleştiriyor. Yandex Translate 90 dil arasında sözlü ve yazılı 45 dil arasında da görsel çeviri yapabiliyor.

Yandex Translateye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz

  • PROMT Online Translator

19 dil de sadece yazılı olarak çeviri hizmeti sunan PROMT Online Translator, çeviri yapılacak konuyu seçme özelliğinden dolayı doğruya yakın derecede çeviri hizmeti sunuyor.

PROMT Online Translator’e buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Kısa Süreliğine Ücretsiz Olan Android Oyunları!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478