En iyi AntiVirüs Programı 2020

En iyi AntiVirüs Programı? 2020 Malwarebytes Nasıl İndirilir?

Tüm bilgisayar kullanıcıların sürekli problem yaşadığı virüslerden kurtulmak artık daha kolay. Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi antivirüs programı 2020 içeriğinde güncel olarak kullanılan uygulamalardan bahsedeceğiz. Sizler de virüs temizliği yaparken problem yaşıyorsanız vereceğimiz uygulamaları kurarak basit bir çözüm elde edebilirsiniz.

Virüs nedir? Nasıl bulaşır?

Bilgisayar virüsleri, çalıştığında bilgisayarınıza değişik sekillerde zarar verebilen bilgisayar programlarıdır. Bu programlar (ya da virüs kodları) çalıştırıldığında programlanma şekline göre bilgisayarınıza zarar vermeye başlar. Ayrıca, tüm virüs kodları (bilinen adıyla virüsler) bir sistemde aktif hale geçirildikten sonra çoğalma (bilgisayarınızdaki diğer dosyalara yayılma, ağ üzerinden diger bilgisayarlara bulaşma vb gibi) özelliğine sahiptir.

Bilgisayar virüslerinin popüler bulaşma yollarından birisi “virüs kapmış bilgisayar programları” dır. Bu durumda, virüs kodu bir bilgisayar programına (söz gelimi, sık kullandığınız bir kelime işlemci ya da beğenerek oynadığınız bir oyun programı) virüsü yazan (ya da yayan) kişi tarafindan eklenir. Böylece, virüslü bu programları çalıştıran kullanıcıların bilgisayarları virüs kapabilirler. Özellikle internet üzerinde dosya arşivlerinin ne kadar sık kullanıldığını düşünürsek tehlikenin boyutlarını daha da iyi anlayabiliriz.

Virüslenmiş program çalıştırıldığında bilgisayar virüs kodu da, genellikle, bilgisayarınızın hafızasına yerleşir ve potansiyel olarak zararlarına başlar. Bazı virüsler, sabit diskinizin ya da disketlerinizin “boot sector” denilen ve bilgisayar her açıldığında ilk bakılan yer olan kısmına yerleşir. Bu durumda, bilgisayarınız her açıldığında “virüslenmiş” olarak açılır. Benzer şekilde, kendini önemli sistem dosyalarının (MSDOS ve windows için COMMAND.COM gibi) peşine kopyalayan virüsler de vardır.

En iyi AntiVirüs Programı? 2020 Malwarebytes Nasıl İndirilir?

Kaç çeşit bilgisayar virüsü vardır?

Bilgisayar virüslerini, genel olarak 2 grupta toplamak mümkün:

  • Dosyalara bulaşan virüsler

Bu gruba girenler, genellikle, kullanıcının çalıştırdığı programlara bulaşır. Programların virüslenmesi iki yolla olur: Ya virüs kodu bilgisayarın hafızasına yerleşmiştir ve her program çalıştırılışında o programa bulaşır; ya da hafızaya yerleşmeden sadece “virüslü program her çalıştırılışında” etkisini gösterebilir. Ancak, virüslerin çoğu kendini bilgisayarın hafızasına yükler.

  • Bilgisayarın sistem alanlarına bulaşan virüsler
    Bu gruba giren virüsler ise, bilgisayarın ilk açıldığında kontrol ettiği özel sistem alanlarına (boot sector) ve özel sistem dosyalarına (command.com gibi) yerleşirler.

İndirdiğimiz programlara,bilmeden açtığımız programlara dikkat!

Eski’den bu yana izlediğimiz filmlerde görmüşsünüzdür. Karşı kullanıcıya bir program atılır kullanıcı programı açar ve karşısına hiç bir şey gelmez. Tam terside olabilir uygulamayı açar karşısına ayarlanmış bir site çıkar.

(Who I Am) Tavsiye ederim. Çok sevdiğim bir film dir. 🙂

  • Trojan, genellikle meşru yazılım kılığındaki bir tür kötü amaçlı yazılımdır. Trojanlar, kullanıcıların sistemlerine erişmeye çalışan siber hırsızlar ve korsanlar tarafından kullanılabilir. Kullanıcılar genellikle bir tür sosyal mühendislik tarafından kandırılarak Trojanları sistemlerine yükler ve çalıştırırlar. Trojanlar etkinleştirildikten sonra siber suçluların sizi takip etmelerini, hassas verilerinizi çalmalarını ve sisteminize arka kapı erişimi elde etmelerini sağlar.

Kısacası: Gmailinize tanımadığınız kişilerden gelen linklere tıklamayın bilindik olmayan sitelere girmeyin. Bilmediğiniz Pogramlar’ı indirmeyin genellikle oyun hilelerinde olur.

İndirdiğiniz zaman Programın virüs içerip içermediğine Virüs Total adlı siteden bakabilirsiniz.

  • Trojan (Turuva Atlarına) karşı korunma:

Etkili kötü amaçlı yazılımdan koruma yazılımları yükleyerek PC’ler ve dizüstü bilgisayarlar, Mac bilgisayarlar, tabletler ve akıllı telefonlar dahil olmak üzere tüm cihazlarınızı Truva atlarına karşı koruyabilirsiniz.

En iyi Antivirüs Programları

Malwarebytes Antivirüs Programı

En iyi AntiVirüs Programı? 2020 Malwarebytes Nasıl İndirilir?

Malwarebytes‘ı 14 gün boyunca bilgisayarını kötü yazılımlardan koruyabilirsin. 14 gün sonra virüslerden korunamayacaksın demiyoruz tabikide. 14 gün sonra Ücretsiz şekilde bilgisayarına virüs taraması yapabilirsin.

Malwarebytes bu link üzerinden ücretsiz olarak indirebilirsin.

Kaspersky Antivirüs Programı

En iyi AntiVirüs Programı? 2020 Malwarebytes Nasıl İndirilir?

Kaspersky Anti-Virus gibi sıkı bir kötü amaçlı yazılımdan koruma çözümü, PC’nize yöneltilen Trojan saldırılarını algılar ve engeller. Kaspersky Mobile Security ise Android akıllı telefonlar için virüslere karşı birinci sınıf koruma sağlayabilir. Kaspersky Lab, şu cihazların Truva atlarına karşı korunmasını sağlayan kötü amaçlı yazılımdan koruma ürünleri sunar.

Malwarebytes ücretsiz olarak tıklayarak indirebilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Dünyada en çok oynanan oyunlar

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478