En Fazla Batarya Tüketen Oyunlar

Neredeyse her yaş grubundan insanın zaman geçirmek için kullandığı yöntemlerden biri olan cep telefonları üzerinden oyun oynamak, her ne kadar eğlenceli olsa da bataryanın çabuk bitmesine neden olduğu için bazen oldukça sıkıcı olabiliyor. Bu yazımızda, en fazla batarya tüketen oyunlar hakkında bilgiler verdik.

Listemizde bulunan oyunlar, genel olarak bataryanın çok daha hızlı bitmesine neden olmaktadır. Bu sebeple özellikle telefonunuzu hemen şarj etmenize imkân yoksa ve bataryanız az kalmış ise, bu oyunları oynamaya biraz ara vermeniz daha iyi olacaktır.

En Fazla Batarya Tüketen Oyunlar

Angry Birds

Basit bir oyun gibi görünmesine rağmen, telefonunuzun pilini adeta sünger gibi emecek oyunlar arasında yer alıyor. Batarya tüketimi konusunda adeta canavar olan Angry Birds, mobil cihazlarda yer alan basit oyunlar arasında olması sebebiyle oldukça tercih ediliyor.

Yapılan ölçümlerde bu oyunun 185 megawatt batarya tüketme seviyesi olduğu görülmüştür. Ki bu oyun, ciddi derecede diğer oyunlara göre fazla bir tüketim seviyesi olarak öne çıkıyor.

Candy Crush Saga

Mobil kullanıcıların adeta bağımlısı oldukları oyunlar arasında yer alan ve herkesin bir kez mutlaka oynamış olduğu Candy Crush Saga, bataryayı tüketen popüler oyunlardan biridir. Android üzerinde oyunla ilgili yapılan testler de, oyun telefon üzerinde açıkken 3.2 kat daha fazla batarya tüketmiştir. Bu da en fazla batarya tüketen oyunlar arasında ilk sıralarda yer almasını sağlıyor.

Fruit Ninja

En fazla batarya tüketen oyunlar listemizde yer alan bir diğer popüler oyun ise, Fruit Ninja olarak öne çıkıyor. Meyve doğramanın zevke dönüştüğü oyun olan Fruit Ninja, Android ve İOS cihazlarda batarya emici mobil oyunlardan biridir.

 

Jewels Star

Oldukça zevkli bir oyun olmasına karşın, her güzelliğin bir kusurunun olduğu gerçeğini bizlere hatırlatan oyunlar arasında yer alıyor. Batarya konusunda sıkıntı yaşamak ve gün ortasında batarya bitmesi gibi sorunlarla karşılaşmak istemiyorsanız, oyunu uygun zamanlarda oynamanız daha faydalı olacaktır.

Hay Day

Tam 216 megawatt batarya tüketim oranına sahip olduğunu söylemek, cihazların şarj süresini ne derece kısaltacağını anlatmak ve anlamak için fazlasıyla yeterli olacaktır. Çiftlik kurma oyunlarından biri olan ve oldukça zevk veren oyunlardan Hay Day, batarya konusunda sıkıntı yaşamamak isteyenlerin dikkat etmesi gereken oyunlardan biridir.

Clash Of Clans

Belki de benzerleri arasında en iyi olan mobil oyunların başında gelebilecek Clash of Clans oyunu da, en fazla batarya tüketen oyunlar arasında liste başı oyunlardan biri olarak öne çıkıyor.

209 megawatt tüketim değeriyle, bataryanızın önemli olduğu anlarda mutlaka uzak durmanız gereken bir oyundur.

Güncel teknoloji ve oyun haberleri için, bizi sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Android Telefonlar İçin En İyi Video Oynatıcılar

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478