En Başarısız iOS 10 Özellikleri

İphone kullanıcıları İOS 10 ile birçok  sorunun düzelip kısıtlamanın kalkacağını beklerken, İOS 10 bazı kısıtlama ve sorunlarla gelerek büyük hayal kırıklığı yaşatmıştı. Bizde sizler için hala önemli ölçüde devam eden en başarısız iOS 10 özellikleri hakkında bilgiler derledik. Apple tarafından şaşalı bir organizasyonla tanıtılan ve en başarılı İOS sürümü olarak gösterilen İOS 10 sürümünde, hala birtakım sorunların varlığı devam ediyor. İşte en başarısız iOS 10 özellikleri…

En Başarısız İOS 10 Özellikleri”

Baloncuk Bildirimleri Bazı Cihazlarda Zayıf Kalıyor

İOS 10 ile bildirim pencereleri farklılık kazanmış olsa da, bazı cihazlarda eskisinden daha zayıf bir görüntünün ortaya çıktığı görülmektedir. Bu uygulamaya özel zengin bildirimler alabilmek için, farklı 3D Touch özelliklerden destek alınması gerekiyor. Örneğin İphone 6 ve önceki sürümlerin neredeyse tamamında, İOS 10 bildirim özelliklerinin pek bir işe yaramadığını söyleyebiliriz.

Denetim Merkezinde Hücresel Veri Yok

En başarısız İOS 10 özellikleri arasında sayacağımız bir eksiklikte, denetim merkezine Apple’ın ısrarla hücresel veri butonunu koymamasını gösterebiliriz. Genel anlamda oldukça şık bir denetim merkezi tasarlanmış olsa da, kullanıcıların ısrarla beklentileri arasında olan hücresel veri kısa yolunun yine olmaması kullanıcılar için oldukça can sıkıcı bir durum olmaya devam ediyor.

Tüm İphone’lar için Uyandırmak İçin Kaldır Özelliği Yok

Ayarlar kısmındaki Ekran ve Parlaklık ayarlarının hemen altında bulunan “Uyandırmak için kaldır” özelliğinin açılması durumunda, cihazı herhangi bir tuşa dokunmadan açmanıza imkân tanınıyor. İOS 10 ile yeni gelen bu özellik, yine birçok modelde işe yaramıyor hatta bulunmuyor.

Durmadan Değişen Kilit Sesi ve Klavye

Beta sürümünde daha sık karşılaşılan sorunlardan biri olan ve firma tarafından deneme amaçlı değiştirilen kilit sesi ve klavyenin, bazı modellerde bu kez de otomatik değiştiğine dair şikayetler bulunuyor. Çok nadir yaşanan bir durum olsa da, böyle bir sorununun olmasının bile Apple için büyük bir sorun olduğunu söylemek mümkün.

Silinmeyen Stock Uygulamaları

İOS 10’un en önemli özelliklerinden biri, telefonla beraber önceden yüklü olan Apple uygulamalarının kaldırılmasına izin verilmesidir. Genellikle kullanıcının kişisel olarak ihtiyaç  duymayacağını düşündüğü uygulamaların kaldırılması için büyük kolaylık sunulmuş olsa da, bu uygulamaların tamamen sistemden kaldırılmasına izin verilmemesi bu özelliğin olumsuz yanı olarak ortaya çıkıyor.

Siri Pil Kullanım Süresini Daha da Kısaltıyor

En başarısız İOS 10 özellikleri arasında, Siri’nin pil ömrüne olan etkisi de listemizde yer alıyor. Siri’nin pil ömrünü önemli ölçüde etkilemesine bir çözüm bulamayan Apple, yine İOS 10 sürümünde de aynı sorunu devam ettiriyor. Zira birçok insan pil kaybını önlemek için, Siri’yi kullanım dışı bırakmak zorunda kalıyor.

iOS 13 alacak olan modeller! başlıklı yazımızda, hangi modellerin iOS en son sürümünü alabileceği hakkında bilgiler edinebilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

AirPods Pro’nun Türkiye’deki Fiyatı Belli oldu!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478