Elon Musk Uzaydan İnternet Projesi Hakkında Açıklama

Farklı alanlarda birçok yatırım yapmasına rağmen elde ettiği bir birikimi uzay teknolojilerine çeviren ve kurduğu SpaceX şirketiyle yatırımını kaybetme pahasına büyük bir risk alan Elon Musk, uzay teknolojileri alanında büyük başarı yakaladı. Şirketinin ürettiği ve uzaya gönderdiği birçok teknoloji ile adından söz ettiren Elon Musk uzaydan internet projesi olan Starlink projesi ile yeniden gündeme geldi.

Bu projesinde de başarılı olmasına kesin gözüyle bakılan Elon Musk, uzayda internet projesi hakkında bir açıklama yaptı.

Elon Musk Uzaydan İnternet Projesi Açıklaması

Yaptığı açıklamada ticari bir amaç yerine bu projenin başarı sağlamasına odaklandığını ifade eden Musk, Satellite 2020 konferansında bir konuşma yaptı. Uzaydan internet projesi olan ve Starlink projesi olarak anılan projenin yine SpaceX bünyesinde devam edeceğini söyleyen Musk, başarıya ulaşmak istediğini belirtti.

Projenin SpaceX bünyesinde devam edecek olması, başarı olunması durumunda projenin kullanıma açılması için bir süre daha zaman gerektiği algısını oluşturdu.

Elon Musk Starlink Projesi Nedir?

İlk gündeme düştüğü günden beri teknoloji gündemini meşgul eden proje kapsamında, Spacex yörüngeye binlerce uydu göndermeyi hedeflemektedir. Gönderilecek bu uydularla tüm dünya geneline, internet bağlantısı sunulması hedefleniyor. Starlink projesi için Elon Musk’ın sahibi olduğu SpaceX şirketinin, kendi internet ağını uzay üzerinde kurmayı hedeflediğini görüyoruz.

Projenin tam olarak tamamlanması ve başarıya ulaşmasıyla birlikte, dünyanın her yerine internet erişiminin sağlanması bekleniyor. Bu anlamda bir çığır açma niteliği taşıyan Elon Musk uzaydan internet projesi, teknoloji ve bilim dünyasında büyük bir heyecan yarattı.

Şirket içerisinde bu sistemin öncelikli olarak kapalı kalması planlanırken, başarı sağlanması durumunda internet kullanıcılarına açılacağı ve ticari amaçlarla faaliyet vereceği bekleniyor.

SpaceX firması bu kapsamda, uzaya ilk 300 uydusunu fırlatmış durumda. Diğer uyduların fırlatılmasının ardından projenin gidişatının ne olacağı merak konusu oldu. Elon Musk’ın bugüne kadar gerçekleştirdiği projelerin tamamında büyük başarı elde etmesi nedeniyle, bu projenin de başarıya ulaşması, teknoloji eleştirmenleri tarafından beklenenler arasında yer alıyor.

Starlink projesinin başarılı olmasıyla birlikte dünya genelinde her yerden çok yüksek hızda internete bağlanılabilecek. Bunu düşünmek bile, bilişim teknolojisine gönül verenleri fazlasıyla heyecanlandırıyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

  • Briangox6 ay önce
  • thnx for sharing your excellent websites.

Sıradaki içerik:

Xiaomi Redmi Note 9 Pro Özellikleri ve Fiyatı

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478