E-Spor Lisansı Nasıl Alınır?

Başlıklar

Birçok oyuncunun da merak ettiği Espor lisansı hakkında sizlere merak ettiklerinizi açıkladık. Espor lisansı nasıl alınacağına dair bilgiler verdik. Sizler de bu lisansa sahip olmak istiyorsanız sizlere anlatmış olduğumuz aşamaları takip ederek lisans sahibi olabilirsiniz.

Espor Lisansı

 E-spor, Elektronik spor Nedir ?

İlk olarak E-spor yani Elektronik spor nedir bundan bahsedelim , E-spor dünyanın dört bir tarafındaki kişilerin internet aracılığı ile buluşup oyun oynayabileceği veya bazı zamanlarda düzenlenmiş olan Uluslararası büyük E-spor Organizasyonları aracılığı ile dünyanın bir çok farklı ülkesinden gelen insanların buluşup oyun oynayabilecekleri bir spor türü olarak tanımlanabilir. Elektronik Spor’un diğer spor türlerinden farkı ise elektronik ortamlarda yapılıyor olmasıdır.

E-spor Lisansı nasıl alınır ?

Diğer spor türleri gibi, bir klübe girmek istediğinizde sizden lisans istenecektir, bu olay E-spor için de aynı şekilde devam etmektedir.En büyük avantajlarından birisi ise E-sporcu lisansı almak tamamen ücretsiz bir işlemdir. Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü tarafından verilen E-Spor lisansı için gerekli evraklar ve bilinmesi gereken bazı hususlardan bahsedecek olursak  ;

  • T.C kimlik numarası beyanı
  • Herhangi bir sağlık kurumundan alınmış sağlık raporu
  • İçeriği doldurulmuş olan tescil fişi
  • 2 adet vesikalık fotoğraf ( Bu fotoğraflardan birisi Tescil fişine yapıştırılacaktır.
  • Tescil fişine buradan ulaşabilirsiniz.

Uyarı :

 18 yaşının altındaysanız yani reşit değilseniz başvuru yaparken velinizin imzası gerekmektedir.

Yukarıda bahsetiş olduğumuz belgeleri tamamen elde ettiğinizde ve başvurunuzu yaptığınızda yapabileceğiniz tek şey lisans için beklemek oluyor.

Sonuç olarak da artık sizde bir Lisanslı E-Spor oyuncusu oldunuz ! Tebrikler 🙂

Lisans Örneği ;

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Yeni Trackmania Fragmanı Çıktı!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478