e-Devlet Dijital Türkiye oluyor!

e-Devlet

Başlıklar

e-Devlet çok yakında isim değiştirerek Dijital Türkiye adını alacak. Peki, Dijital Türkiye neler sunacak? İşte konuyla ilgili detaylar!

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Taha Koç bugün e-Devlet’in geleceği hakkında önemli açıklamalarda bulundu. e-Devlet olarak bilinen hizmetin çok yakında Dijital Türkiye adını alacağını söyleyen Taha Koç, yeni döneme girdiğimizin altını çiziyor.

e-Devlet isim değiştiriyor!

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Taha Koç; “Kullanıcı dostu arayüzler hazırlayarak ‘Dijital Türkiye’yi insanların çok daha rahat kullanmasını sağlayacağız.” açıklamasını yaptı. Çok yakın zamanda Dijital Türkiye olarak isimlendirilecek olan bu servis, yeni adı ile yeni servisleri de kullanıcılar ile buluşturacak.

Fortnite 9.21 çıktı! İndir!

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun Türkiye’de bu konudaki uygulamaları kapsadığını anımsatan Koç, konuyla ilgili; “Özellikle nesnelerin interneti gibi teknolojilerle beraber artık dijital dünyadaki bütün veriler toplanabiliyor. Biz, bu verilerin Türkiye’de kalmasını ve Türkiye’de bir değere dönüşmesini istiyoruz. İnsanların bu verileri paylaşabilmesi için öncelikle güvenmesi lazım. Firmalar kullanıcı rızasını aldığında elde ettikleri bütün verileri amaçları doğrultusunda kullanabiliyorlar. Bu da büyük riskler barındırıyor. Kişisel verilerin kullanımı aslında insanın yaşam hakkıyla aynı değeri taşıyor.” ifadelerini kullandı.

e-Devlet

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

İşte Prey Achievement listesi!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478