Dünyanın En Çok İzlenen Filmleri!

Bildiğimiz üzere binlerce mükemmel film mevcut fakat hangisini izlemek gerektiğine karar vermek çok zor. IMDB’nin yapmış olduğu verilere göre bugüne kadar en çok izlenen 10 filmi sizler için derledik.Listede en dikkat çekici olan ise Titanic hariç bütün filmlerin son 12 yıl içerisinde çekilmiş olması.

İlk olarak sinema sektörü son yıllarda çok büyük bir pazar payına ulaştı.İkincisi ve en önemlisi ise, Titanic filminin bu başarısı hala onun ne kadar efsanevi bir yapıt olduğunu bizlere kanıtlamaktadır.

O zamanın şartları ile elde edilen bu eşsiz ve benzersiz başarı sadece Avatar Filmi tarafından kırılabilmiş durumda. Üstelik ikisinin de yönetmeni aynı kişi 🙂 James Cameron. Öyle bir Yönetmen düşünün ki dünyanın en iyi iki filmi ona ait olsun ! Bu ne büyük bir başarıdır !

Avatar Filmi

AVATAR ( Çıkış Tarihi : 2009 ) 

Büyük bir hırsızlık olayında abisi ölen ve yarı felçli olan Jake Sully, Pandora isimli uzak bir gezegende bir misyonun başına geçmeye karar kılar.Bu gezegende Na’vi adında ve nesli yavaş yavaş tükenmekte olan bir halk yaşamaktadır.

Jake, kendi dilleri,kendilerine ait dünya görüşleri ve yaşam biçimleri olan bu halkın içine karıştığında adeta doğa ile bütünleşir.Askeri bir şirket ise bu gezegeni ve oradaki yeraltı kaynaklarını mercek altına alarak Avatar adında bir yazılım meydana getirir.

Bu yapılan program insanları kısmen insan kısmen de Na’vi şekline çevirerek empoze amaçlı Pandora gezegenine gönderir.Bu sisteme dahil olmuş olan Botanist Dr Grace Augustine ve Jake Sully için farklı bir yaşam olacaktır.

Sully’Pandora‘ya geçtiği zaman felçli olan vucudu değişime uğrar ve işlevsel hale gelir.Bu sırada da Na’vi haklından Prenses olan Neytiri ile karşılaşan Jake, farkında olmadan bir olay yaşar ve bir araştırma düşüncesi ile gönderilmiş olduğu bu gezegenlileri kendi ırkından korumaya karar kılar .

Açılış Haftası: $77,025,481

Bütçe: $237,000,000

titanic filmi

Titanic (Çıkış Tarihi : 1997)

Dünyada gerçekleşmiş olan felaketlerden birisi olarak kabul edilen “Titanic Faciası” büyük dev prodüksiyonların yönetmeni olan ‘James Cameron’ tarafından üretilmiş görkemli ve etkileyici bir film.Teknolojinin mükemmel bir hızlı ilerlediği zamanlarda,insanların üstesinden gelemeyecekleri hiç bir problem olmadığına inanmaya başladılar.’Titanic’ isimli Dev Transatlantik ise, insanlığın doğaya karşı göstermiş olduğu gövde gösterisi olarak sayılabilir.Düşler Gemisi Titanic’in yolcularının arasında Avrupa’da bir kaç sene geçirdikten sonra Amerikaya yani ülkesine dönmekte olan,Jack isimli genç bir ressem ile nişanlısı ve annesi ile Philadelphia şehrine giden Rose isimli genç bir kız da vardır.Bu kanları sıcak akan iki genç şans eseri tanışacaklardır ve aralarındaki statü farkına aldırmadan birlerine fazlasıyla yanaşacaklardır.Bu esnada ise Doğan insanoğlunun günden güne artmış olan kibirine bir nokta koymayı düşünür.Yola çıkılmasından dört buçuk gün sonra 10 Nisan 1912’de Titanic iki saat 40 dakika süren ve geminin suların dibine gömülmesi ile son bulmuş olan ve hazın olayların başlamasına neden olacak bu dağına ‘Ice Berg’e çarpacaktır.

Açılış Haftası: $28,638,131

Bütçe: $200,000,000

 Star Wars: The Force Awakens (Çıkış Tarihi : 2015)

star wars son film

Star Wars serisine yeni katılan Rey ve Finn karakterlerinin de çevrelerinde şekillenmiş olan, Karanlık Taraf İlk Düzen’den kaçarak hayatta kalma ve Droid BB-8 karakterine verilen çok gizli görevleri yerine getirme öyküsü.Güç’ün sahibi olacak yeni kişiye seslenmesi ile farklı bir boyut kazanmakta.Bak Karakterde yer alan oyuncular Daisy Ridley ve John Boyega‘yı gördüğünüz filmde serinin fenomen olan karakterleri de geri dönmekte.Kadroda Ridley ve Boyega’nin yanı sıra bazen gördüğümüz Oscar Isaac, Lupita Nyong’o, Gwendoline Christie, Adam Driver’ın yer almış olduğu bu filmin orjinal olan kadrosunda Harrison Ford,Carrie fisher, Mark Hamill,Peter Mayhew de bu filmle birlikte sahneye geri dönmekte.Lukasfilm şirketinin yapımcılığında hayata geçirilmiş olan bu yapıtın yönetmen koltuğunda J.J.Abrams oturmakta.Senaryosu ise Tabi ki Lawrence Kasdan & J.J. Abrams ve Michael Arndt’a ait.

Açılış Haftası: $247,966,675

Bütçe: $245,000,000

Jurrasic world

Jurassic World (Çıkış Tarihi : 2015)

Kosta Rika yakınlarında ve Pasifik okyanusunun kıyı bölgesinde kurulu Isla Nublar adası, bundan tam olarak yirmi iki sene önce Jurrasic Park hikayesinin başlangıcına ev sahipliği etmişti. John Hammond‘ın tasarlamış olduğu sıradışı bu park hikayesi, seneler sonra hayata geçirilir ve Dinozor temalı ve tam teşekküllü büyük bir dinozor parkı ortaya çıkartılır. Jurrasic World isimli bu parkın sahibi Simon Masrani ve yardımcıları için seneler içerisinde azalmış ziyaretçi sayısı çok düşmüş ve bu problem yaratmaya başlamıştır.Bu sebepler ziyaretçilerin ilgilerini arttırmak amacı ile çok büyük risk taşıyan bir plan uygulamaya koyulur.Simon Masrani‘nin sahibi olduğ uşirket,Parktaki bütün dinozorların genleri ile yeni dinozor türleri yaratmaya karar verir.Fakat bu yapılan plan küçük ada sakinlerinin hayatını tehlikeye atacak büyük bir tehdit yaratır.

Açılış Haftası: $208,806,270

Bütçe: $150,000,000

avengers film

Bu Hafta İzlemeniz Gereken 10 Film

The Avengers (Çıkış Tarihi :2012)

SHIELD ismi ile tanınmış olan uluslararası bu  barış örgütünün en tepesinde olan isim Nick Fury, bütün dünyanın güvenliğine karşı büyük sıkıntılar yaratabilecek şeyler oluşturan düşmanlar ile karşılaşır kalır.Fury ise  dünyayı, yaklaşmakta olan bu büyük felaketten kurtarmak için en sevur ve en iyi ‘süper kahramanlar’dan oluşan bir ekip kurmayı düşünür.İlk olarak 1963’te yayınlanmış olan ve o günden sonra çizgi roman fanatiklerinin de budası haline gelen Marvel’in çok sevilen farklı serilerinden olan “The Avengers’in sinema uyarlaması efsane bir kadro ile gelmişti. süper kahramanlar filmi Yenilmezler’in senarist ve yönetmenliğini yapmış olan Joss Whedon var.

Açılış Haftası: $207,438,708

Bütçe: $220,000,000

Hızlı ve öfkeli son film

Fast and Furious 7 (Çıkış Tarihi : 2015)

Yüksek hızlı araçlar,Modifiyeli arabalar, Soygun,Kardeşlik ve Dostluk,İhane ve sadakat gibi çoğu tema üzerine hazırlanmış ve artık fenomen hale gelmiş film serisinin Son yapıtında Vin Diesel, Dwayne Johnson ve Paul Walker son defa kamera karşısına geçti.Bu serinin son bölümünde Fast and Furious ekibi İngiltere’den gelecek intikam planlarından habersizdir.Shaw , kardeşi Owen’ın hesabını sorar ve kardeşini yaralayanların karşısına çıkmayı planlamaktadır. Shaw kibin Toretto evlerini havaya uçurduktan sonra Dom yetkili bir mercide bulunan devlet ajanlarından yardım ister. Böylelikle bu özel ekip tekrar harekete geçer.

Açılış Haftası: $147,187,040

Bütçe: $190,000,000

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

  • 2019'un En Çok İzlenen Yabancı Dizileri | OyunPixel.com2 sene önce
  • […] Dünyanın En Çok İzlenen Filmleri! […]

Sıradaki içerik:

Steam Ay Takvimi İndirimleri Başladı !!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478